Top 10 nhà hàng Phú Yên nổi tiếng chuyên đặc sản xứ Nẫu giá ổn định

Rate this post

Shumë meme pyetën Cuong Travel nëse duhet të udhëtonin në Phu Yen? Dhe përgjigja është që ju duhet të shkoni. Turizmi Phu Yen është shumë i bukur sot, dhe ka shumë pjata të shijshme. Nëse pyesni se çfarë është argëtuese për të udhëtuar në Phu Yen, shikoni videon që përmbledh vendet e bukura turistike Phu Yen në kanal. Në këtë artikull, Cuong Travel do të ndajë me ju specialitetet që duhet të provoni të Phu Yen dhe 10 restorantet më të famshme dhe të shijshme të Phu Yen me çmime të lira. Tani, le t’ju ftojmë të zbuloni kuzhinën Phu Yen!

Nha-hang-phu-yeni00006

PRODUKTET E SPECIALIZUARA

1. O Hua lagune gjaku kok

Specialiteti i parë i Phu Yen është O Loan gjaku i lagunës! Duhet të dihet se nëse keni ngrënë këtë specialitet Phu Yen, do të jeni përgjithmonë të dashuruar me mishin e gjakut të lagunës O Loan me një shije të ëmbël natyrale, fistonët janë të mëdhenj, mishi është i kuq i ndezur dhe është i disponueshëm. gjatë gjithë vitit. O Gryka e gjakut të lagunës së huasë ka shumë mënyra gatimi si p.sh. në avull ose gatim, por më e mira është e pjekur në skarë ose e skuqur me tamarind. Nëse keni mundësinë të udhëtoni në Phu Yen, mos harroni të provoni këtë specialitet të famshëm

Nha-hang-phu-yeni00016

Vendi më i mirë për të ngrënë gjakun e lagunës O Loan në Phu Yen

 • Quan Tuan – O Loan Laguna – Tuy An, Phu Yen
 • Restorant Chuc Xiu – Bach Dang, 3, Tuy Hoa, Phu Yen
 • Restorant Cay Phuong ushqim deti – Bach Dang, 3, Tuy Hoa, Phu Yen

>>>Shiko më shumë 10 atraksione turistike në Phu Yen Ngon – Bashkë – Lirë | KU TË SHKONI NË PHU JEN

2. Gaforrja e lumit Cau

Specialiteti tjetër që Phu Yen duhet të provojë është gaforrja e lumit Cau. Nuk e di pse, por gaforret e lumit Cau janë mishtore, kanë një shije të ëmbël natyrale dhe janë më të shijshme se gaforret në rajone të tjera. Ky specialitet i shijshëm Phu Quoc shpesh piqet me kripë, piqet në skarë, gatuhet me qull, por sipas Cuong Du, më e mira është në avull. Trego se si të dalloni Gaforret e lumit Cau janë të vogla me grushte, trupi ka ngjyrën e tij jeshile të errët dhe bishtet kanë njolla të bardha.

Nha-hang-phu-yeni00014

Ku të hani gaforre të shijshme të lumit Cau në Phu Yen

 • Restorant Bong Benh – Adresa: Ura Xuan Binh Moi, Song Cau, Phu Yen.
 • Trap ushqimesh deti Ut Uyen – Adresa: Bo Ke Diem Truong, komuna Xuan Binh, Song Cau, Phu Yen
 • Restorant Thang Buom – Adresa: argjinatura e urës Tam Giang (3 m larg), Song Cau, Phu Yen.
3. Dhia e malit të majës së gjatë

Specialitetet e Phu Yen nuk janë vetëm ushqimet e detit, por edhe mishi i dhisë, por më i famshmi është dhia e malit Chop Dai. A e dini, mali Chop Dai njihet edhe si mali i rrufesë, sepse në mal ka një sistem transmetimi radio dhe televizioni, kështu që në sezonin e shirave shpesh ka rrufe. Rreth malit Chop Dai rriten shumë dhi. Dhe mishi i dhisë së malit Chop Dai është veçanërisht i shijshëm se vendet e tjera, kështu që lajmi i mirë u përhap shumë larg dhe u bë një specialitet i Phu Yen kur nuk ishte i mirë. Dhe ky specialitet Phu Yen ka shumë pjata të shijshme si dhia e zier me avull e mbështjellë me gjethe kajsie, dhi e pjekur në skarë me gjethe maske, qafa e dhisë në avull me birrë, etj.

Tham Khảo Thêm:  Top 8 Địa Điểm Ăn Uống Hot Nhất Ngày 8 Tháng 3  | Tin Tức

Nha-hang-phu-yeni00015

Adresa për të ngrënë të shijshme dhi malore Chop Dai në Phu Yen

 • Cop Chai Goat – 644 Nguyen Tat Thanh, KP. Phuoc Hau 1, Komuna Binh Kien, Qyteti Tuy Hoa
 • Bricjapi Phuong Dong – Giai Son Hamlet, Një Komunë Ime, Tuy An District
 • Fresh Goat 345 – 226 Nguyen Tat Thanh, Ward 8, Tuy Hoa City

>>>Shiko më shumë Shpërndaje orarin e udhëtimit Phu Yen 2 ditë 1 natë I vetë-mjaftueshëm 1tr5/person

4. Pulë me ujë të kripur

Jam i sigurt që shumë prej jush do të befasohen sepse megjithëse ky specialitet Phu Yen quhet pulë me ujë të kripur, nuk është pulë, është peshk gjedhi. Trupi i sardele viçi është plot me mish të bardhë, por nuk është i peshkut, por është gjithashtu i përtypur dhe aromatik si pula, prandaj quhet pulë me ujë të kripur. Dhe ky specialitet Phu Yen piqet më së miri në skarë dhe më pas kalohet me kripë, piper dhe limon

Nha-hang-phu-yeni00001

Adresa për të ngrënë pulë të shijshme me ujë të kripur në Phu Yen

 • Restorant Deti Nam Sanh – Adresa: 301-303 Hung Vuong, Ward 7, City. Tuy Hoa, Phu Yen
 • Restorant Lam Hung – Adresa: Ura e gjatë Phu, Komuna An Cu, Tuy An, Phu Yen
 • Restorant Thuy Kieu – Adresa: Lagoon O Loan, An Hai Komuna, City. Tuy Hoa, Phu Yen
5. Tortë me supë me qiqra

Supa me qepe është një pjatë e njohur mëngjesi që mund ta gjeni lehtësisht në shumë cepa të rrugëve në Phu Yen. Specialitetet Phu Yen janë të ndryshme nga Banh Canh diku tjetër në atë që kanë frikë nga Banh Canh i bërë nga mielli i orizit, aromatik, por jo i yndyrshëm. Në supën me qepe Phu Yen, ka ëmbëlsira peshku të bëra me vela, skumbri, kështu që është gjithmonë e shijshme me një shtresë qiqrash të copëtuar, gjë që rrit shijen e gjellës. Veç kësaj, e veçanta e këtij specialiteti Phu Yen është se lëngu i mishit nuk zihet nga kockat apo mishi i derrit, por është peshk i freskët deti, duke krijuar një ëmbëlsi të parezistueshme.

Nha-hang-phu-yeni00013

Vendi më i mirë për të ngrënë tortë me supë qepe në Phu Yen

 • Tortë me supë me qepe Thanh Tam – Adresa: Rruga Dien Bien Phu 53, Ward 7, Tuy Hoa, Phu Yen
 • Co Thi tortë me supë me qiqra – Adresa: 81B Tran Phu, Ward 7, Tuy Hoa, Phu Yen
 • Supë me shallot nga Nau – Adresa: 222 Truong Chinh, Ward 7, Tuy Hoa, Phu Yen

10 TOP RESTAURANTE PHU YEN NGON

1. Restorant Viçi 1 Halla Mai me diell
 • Adresa: 350 Tran Hung Dao, Ward 6, Tuy Hoa, Phu Yen

Nha-hang-phu-yeni00009

Shumë prej jush nuk e dinë, por 1 viçi me diell është gjithashtu një specialitet i famshëm i Phu Yen dhe restoranti 1 viçi me diell i Di Mai është gjithashtu restoranti më i mirë i specializuar për viçin dhe butak në Phu Yen. Dizajni i këtij restoranti të famshëm Phu Yen është mjaft i thjeshtë, modern dhe i pastër.

Por e veçanta është pjata me një menu të pasur me më shumë se 40 pjata të shijshme si oriz i skuqur me pjepër viçi, sallatë viçi, sallatë viçi me mjaltë, … por vedeta e restorantit të viçit me diell Di Mai 1 është viçi i pjekur në skarë. gjellë.. Megjithatë, i vetmi disavantazh i këtij restoranti të famshëm Phu Yen është se ai është pak i vogël, kështu që është i përshtatshëm vetëm për grupe turistësh në Phu Yen, familje ose grupe të vogla.

Tham Khảo Thêm:  Nhập hội ăn lẩu xứ Đài Manwah no nê kèm ưu đãi khủng trên Utop | Tin Tức
2. Restorant Quang Anh ushqim deti
 • Adresa: O Loan laguna, Cau, Tuy An, Phu Yen

Nha-hang-phu-yeni00004

Duhet thënë se ushqimet më të mira të detit në Phu Yen janë në lagunën O Loan dhe restoranti më i mirë i ushqimeve të detit në lagunën O Loan ka restorantin me ushqim deti Quang Anh. Dizajni i këtij restoranti të famshëm të detit Phu Yen është mjaft i thjeshtë, si një gomone me ushqim deti, por hapësira është e gjerë, e ajrosur dhe e pastër. Por në këmbim, ka kënde shumë të ftohta check-in dhe hapësirë ​​​​të gjerë parkimi.

Sa i përket ushqimit, siç sugjeron edhe emri, ky restorant Phu Yen është i specializuar në ushqimet e detit, por më i famshmi është gaforrja. Prandaj, restoranti i ushqimeve të detit Quang Anh Phu Yen quhet edhe mbreti i gaforreve në lagunën O Loan. Pjatat e shijshme të restorantit duhet të përfshijnë gaforre me salcë veze të kripur, gaforre të skuqur me tamarind, vatër gaforre, … Çmimet e ushqimeve në restorantin e ushqimeve të detit Quang Anh variojnë nga 200 mijë deri në 300 mijë.

3. Restorant Nam Anh Com Nieu
 • Adresa: 394 Hung Vuong Road, Ward 7, Tuy Hoa, Phu Yen

Nha-hang-phu-yeni00012

Nëse udhëtoni në Phu Yen dhe jeni të mërzitur me ushqimet e detit, por papritur dëshironi një vakt të gatuar në shtëpi, atëherë shkoni në restorantin e tenxhereve të orizit Nam Anh. Ky është një restorant i famshëm me oriz Phu Yen me një hapësirë ​​moderne, luksoze dhe të gjerë. Restoranti i tenxhereve të orizit Nam Anh është i specializuar në ushqimet familjare me ushqime të njohura fshatare të popullit vietnamez, si goby me vezë të ziera, peshk lagune O Loan, ose kallamar të skuqur me pagur të ri, sy ton oqean… Çmimi i vakteve në këtë Phu të famshëm Restoranti jen është mjaft i arsyeshëm, veçanërisht me grupe oriz në grup prej vetëm 130k/paks.

4. Restorant Kuzhine 338
 • Adresa: Nr. 03 Tran Cao Van, Ward 4, City. Tuy Hoa, Phu Yen

Nha-hang-phu-yeni00003

Dizajni modern, luksoz dhe i sjellshëm janë përshkrime të sakta të restorantit 338 Cuisine. Ky restorant Phu Yen është si një vilë e bukur 3-katëshe, me hapësirë ​​të jashtme dhe të brendshme si për hapësirat e brendshme ashtu edhe për ato të jashtme. ju zgjidhni. Kapaciteti i restorantit të kuzhinës 338 është rreth 200 të ftuar, kështu që përveç shërbimit të vakteve familjare, është edhe një adresë e njohur për tubimet e grupeve të turistëve në Phu Yen.

Menuja e këtij restoranti Phu Yen është mjaft e larmishme nga Azia në Evropë dhe gjithashtu specialitete Phu Yen. Ushqim i shijshëm, i paraqitur bukur dhe çmime të arsyeshme janë komentet e darkuesve që kanë ngrënë në këtë restorant 338 Cuisine.

5. Restorant Chuc Xiu
 • Adresa: 5 Doc Lap, Ward 6, Tuy Hoa, Phu Yen.

Nha-hang-phu-yeni00007

Emri është Chuc Xiu por jo fare. Ky restorant i shijshëm Phu Quoc është një ndërtesë 2-katëshe, e projektuar thjesht dhe në mënyrë moderne. Sidomos, ka hapësira të jashtme, sallone të përbashkëta, dhoma private dhe madje edhe zona tarraca. Kapaciteti i restorantit Chuc Xiu Phu Yen është rreth 250 mysafirë, kështu që është i përshtatshëm si për grupe ashtu edhe për mysafirë individualë.

Në lidhje me pjatat e këtij restoranti të famshëm Phu Yen i specializuar në ushqime të freskëta deti dhe specialitete malore, menuja është shumë e larmishme. Sidomos, restoranti Chuc Xiu ndodhet gjithashtu pranë plazhit Tuy Hoa, kështu që është gjithmonë i lezetshëm, ia vlen ta provoni

6. Restorant Oqeani
 • Adresa: Lot A12 Hung Vuong Bulevardi, Tuy Hoa, Phu Yen.

Nha-hang-phu-yeni00010

Duhet thënë se Ocean Seafood Restaurant është një nga pikat e njohura të ngrënies jo vetëm për vendasit, por edhe për shumë turistë Phu Yen. Ky restorant i famshëm Phu Yen ka një dizajn modern luksoz dhe hapësirë ​​të gjerë. Përveç sallës së përbashkët, restoranti Dai Duong ka edhe dhomën e tij, të pajisur me një skenë me zë dhe dritë për festa dhe grupe.

Për sa i përket ushqimit, ky restorant i famshëm Phu Yen është i specializuar për ushqime të freskëta deti. Midis tyre janë karavidhe të famshëm blu, gaforre e kuqe, shafran i Indisë,…

Tham Khảo Thêm:  Top 5 quán cơm nhà cực ngon mà bạn phải thử khi đến Đà Lạt | Tin Tức
7. Restorant Fishing Village
 • Adresa: 407 Le Duan, Ward 9, Tuy Hoa City, Phu Yen

Nha-hang-phu-yeni00011

Restoranti Fishing Village Seafood ndodhet në rrugën nga qendra drejt dy vendeve të famshme turistike Phu Yen, Ganh Da Dia dhe Bai Xep, kështu që është një ndalesë për shumë grupe turistësh në Phu Yen. Ky restorant i famshëm i ushqimeve të detit Phu Yen ka një hapësirë ​​jashtëzakonisht të madhe me një kapacitet prej 500 mysafirësh. Hapësira e restorantit është luksoze dhe e sjellshme, ndaj është e përshtatshme për festa korporative dhe darka gala. Sa i përket ushqimit, sigurisht, restoranti Phu Yen Fishing Village është i specializuar në ushqime të freskëta deti dhe pjata unike fshatare të vendasve.

8. Restorant Dong Quang
 • Adresa: Nr. 775 Hung Vuong, Qyteti. Huy Hoa, Phu Yen

Nha-hang-phu-yeni00002

Tërheqja e këtij restoranti të famshëm Phu Yen është hapësira e tij e gjerë dhe e hapur. I gjithë restoranti Dong Quang është prej druri dhe ka një çati retro dhe delikate me pllaka, e vendosur në një pellg të bukur zambak uji. Ashtu si kthimi i darkës në vendin e vjetër të qetë për të shijuar të qetë vaktin e tyre.

Përveç kësaj, ky restorant i famshëm Phu Yen shërben edhe oriz familjar me specialitete të veriut, qendrës dhe jugut. Pjata është mjaft e lirë, vetëm nga 30k / porcion, erëza është sa e shijshme dhe e bukur. Qëndrimi i shërbimit në restorantin Dong Quang Phu Yen konsiderohet gjithashtu mjaft profesional dhe i shkathët.

9. Restorant me ushqim deti në kopsht Kanarie
 • Adresa: Mai Xuan Thuong, Ward 5, Tuy Hoa, Phu Yen

Nha-hang-phu-yeni00008

Me vendndodhjen e tij pikërisht në qendër të qytetit Tuy Hoa dhe hapësirën e gjerë, restoranti i ushqimeve të detit Canary është një vend i njohur ngrënieje për shumë grupe turistësh Phu Yen. Ky restorant i famshëm i ushqimeve të detit Phu Yen ka një dizajn modern dhe të sjellshëm me 2 salla të jashtme, 1 sallë të brendshme dhe 5 dhoma të veçanta të ftohta me një kapacitet prej afro 500 mysafirësh. Pjatat në restorantin e detit Canary Phu Yen janë të specializuara për prodhimet e detit, pjatat janë të ndryshme, të shijshme dhe të bukura. Staf shërbimi profesional dhe entuziast.

10. Restorant Royal Garden
 • Adresa: Nr. 259 Hung Vuong, Lagjja 9, Qyteti. Tuy Hoa, Phu Yen

Nha-hang-phu-yeni00005

Ky është një restorant i famshëm Phu Yen me hapësirë ​​të bukur, moderne dhe luksoze. Restoranti i kopshtit mbretëror Phu Yen ka hapësirë ​​të jashtme dhe të brendshme me një kapacitet prej rreth 200 mysafirësh. Pjatat në këtë restorant të famshëm Phu Yen specializohen në kuzhinën 3-rajonale nga përbërësit e disponueshëm të ushqimeve të freskëta të detit, kështu që ushqimi është gjithmonë i garantuar të jetë i freskët. Përveç kësaj, çmimi dhe qëndrimi i shërbimit të stafit vlerësohen gjithashtu. Pra, nëse udhëtoni në Phu Yen, por nuk dini ku të hani, restoranti Royal Garden është një sugjerim i mirë për ju.

Ju lutemi shikoni videon e Top 10 restoranteve të famshme Phu Yen të specializuar në specialitetet Nau me çmime të qëndrueshmePra, Cuong Du ka qenë me ju për të zbuluar kuzhinën Phu Yen me specialitete Phu Yen që duhen provuar dhe 10 restorantet e famshme të shijshme të Phu Yen. Dhe tani mund të jeni të sigurt se nuk keni nevojë të shqetësoheni për udhëtimin në Phu Yen, kështu që çfarë të hani dhe ku të hani, apo jo? Uroj që ju dhe familja juaj të keni një udhëtim zbulimi argëtues dhe kuptimplotë.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 10 nhà hàng Phú Yên nổi tiếng chuyên đặc sản xứ Nẫu giá ổn định . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV là địa chỉ cung cấp link phát sóng bóng đá Sea Games với chất lượng Full HD. Tất cả mọi giải bóng hấp dẫn trong…

5 hoạt động không thể bỏ qua khi đi du lịch Phú Quốc dịp tết

Nhiều bạn cứ hỏi Cakhia TV là Tết này đi du lịch Phú Quốc có gì mới và hấp dẫn không? Câu trả lời không chỉ là…

Những địa điểm check in, đi chơi đón Noel tại Hà Nội

Không khí lễ hội ngày cuối năm diễn ra khá rộn ràng và náo nhiệt, nhất là vào tháng 12 với 2 ngày lễ là Giáng sinh…

Lịch trình 3 ngày 2 đêm khám phá Bàu Trắng

Mũi Né – địa điểm du lịch nổi tiếng với Đồi cát đỏ au, lâu đài rượu vang đẹp như trời âu hay bãi đá ông địa…

Top 10 Nhà Thờ Cổ Nhất Việt Nam Còn Tồn Tại Đến Ngày Nay

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

10 Nhà Thờ Cổ Nhất Nhì Việt Nam

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *