Top 10 nhà hàng hải sản Sầm Sơn nổi tiếng ngon bổ rẻ nhất vùng

Rate this post

Duke udhëtuar për në Sam Son, përveç detit të bukur, ka edhe ushqime të shijshme. Pra, a e dini se çfarë të hani dhe ku të hani kur udhëtoni për në Sam Son? Nëse nuk e dini, këtu Cuong Travel do t’ju prezantojë me 5 specialitetet më të famshme të Sam Son dhe 10 restorantet më të shijshme të Sam Son për referencën tuaj. Dhe tani nëse jeni gati, le të eksplorojmë kuzhinën e Sam Son së bashku!

home-hang-sam-soni00010

PRODUKTET E TË GJITHSHME

1.Rrotullat e tharta të pranverës Thanh Hoa

Plazhi i Sam Son i përket Thanh Hoa-s, kështu që specialiteti i parë i Sam Son që shumë turistë duan të provojnë dhe blejnë si dhuratë janë rrotullat e pranverës. Nem chua Thanh Hoa është e ngjashme me rrotullat e pranverës në rajone të tjera, por ka një formë të zgjatur. Dhe me recetën ezoterike, ky specialitet Sam Son ka një shije shumë unike që është e pagabueshme. Por mënyra për të paketuar rrotullat e pranverës Thanh Hoa është gjithashtu e ndryshme. Brenda është një shtresë e hollë plastike dhe më pas shtresa e jashtme e gjetheve të bananes. Sa më e trashë të jetë shtresa e gjetheve të bananes, aq më i mirë duhet të jetë fermentimi.

home-hang-sam-soni00014

Ku të blini rrotullat më të mira të pranverës Thanh Hoa në Sam Son

 • Nam Thanh Spring rolls – Adresa: Lot 158, MB 90, Dong Ve Ward, City. Thanh Hoa
 • Hanh Kinh Spring rolls – Adresa: 3 korsia 24, qyteti Thanh Hoa
 • Spring rolls Loi Lam – Adresa: 109 Quang Trung, Ngoc Trao Ward, City. Thanh Hoa

2. Rrotullat e karkalecave

home-hang-sam-soni00015

Orizi i skuqur me karkaleca quhet një pjatë e njohur e Sam Son, por është lëkundje e shumë zemrave të pasionuara të kuzhinës. Mënyra për të bërë këtë specialitet të Sam Son është gjithashtu e çuditshme, kështu që gjithmonë bën një përshtypje të thellë për darkuesit. Me pastën e karkalecave, sigurisht që duhet të ketë karkaleca, apo jo! Por karkalecat duhet të jenë karkaleca të freskëta dhe të grihen për të ruajtur freskinë dhe më pas të përzihen me barkun e grirë të skuqur të derrit. Rrotullat e karkalecave Sam Son janë petë orizi, jo letër orizi apo torta orizi si rrotulla në rajone të tjera. Gjëja e çuditshme në lidhje me këtë specialitet Sam Son është se ëmbëlsirat me karkaleca ujiten me qymyr dhe nuk skuqen në një tigan me vaj. Më tej zbulues për ju është se e kuqja me tulla tërheqëse e pastës së karkalecave Sam Son është nga frutat Gac. Dhe këtë specialitet mund ta gjeni lehtësisht në çdo restorant në Sam Son.

3. Rrotullat e karkalecave

Specialiteti tjetër i Sam Son që duhet të provoni janë rrotullat e karkalecave. Ju duhet të keni ngrënë në shumë vende, por secili vend është i ndryshëm dhe sigurisht Sam Son është i njëjtë. Karakteristika kryesore e këtij specialiteti Sam Son është mbushja e karkalecave. Karkaleca është një tortë me roll, duhet të jetë karkaleca e freskët, e tharë në diell dhe më pas e grirë. pastaj piqen deri në ngjyrë të artë. Kur bëjnë rrotulla me karkaleca, njerëzit e Sam Son do të derdhin tortën dhe do të spërkasin mbushjen e karkalecave në mes, ndonjëherë me mish veshi druri të skuqur në varësi të kërkesës tuaj. Shtresa e kekut është e bardhë, por portokallia e shndritshme e karkalecave bie edhe më shumë në sy. Dhe a e dini se ky specialitet Sam Son nuk vjen me rrotulla derri të pjekura në skarë ose rrotulla kanelle si vendet e tjera, por vjen me qofte të shijshëm të nxehtë të pjekur në skarë.

Tham Khảo Thêm:  Mùa đông ở Hà Giang có gì? Bật mí cách chụp ảnh đẹp cùng hoa tam giác mạch | Tin Tức

home-hang-sam-soni00008

Adresa për të ngrënë rrotulla të shijshme në Sam Son

 • Tortë me rrotull Ba Lanh – Adresa: 252 Tong Duy Tan, Lam Son Ward, Sam Son City
 • Roll cake 21 Le Loi – Adresa: 21 Le Loi, Sam Son, Thanh Hoa.

4. Sallatë peshku

home-hang-sam-soni00016

Bretkosa është e ngjashme me një ngjala, por mund të jetojë si në ujë të freskët, të njelmët dhe të kripur. Dhe sallata e peshkut është një specialitet i famshëm i Sam Son që pothuajse të gjithë duan ta provojnë. Ky specialitet Sam Son është gjithashtu i përpunuar mjaft i përpunuar. Mishi duhet të filtrohet me kujdes që të mos ngjitet në kocka pa u shtypur. Lëkura e peshkut skuqet thellë dhe më pas përzihet me dëgjimin. Kockat e peshkut bëhen pure për të gatuar sallatën e zhytjes. Dhe perimet e servirura me sallatën e bretkosave duhet të kenë gjethe limoni, gjethe fiku dhe gjethe nenexhiku dhe perilla për të balancuar saldimin e bretkosës.

5. Kallamar i mbushur me mish të skuqur

Ky është një tjetër specialitet i Sam Son që pothuajse çdo turist ha kur udhëton për në Sam Son. Edhe pse nuk është një pjatë e çuditshme, ka diçka të gatuar në det. Kallamari Sam Son është i bollshëm dhe i freskët, kështu që i mbushur me mish të skuqur është i shijshëm. Thënë kështu, bërja e këtij specialiteti Sam Son është gjithashtu shumë kërkuese. Kallamari duhet të jetë kallamar i freskët rreth gjatësisë së gishtit të mesit.

home-hang-sam-soni00013

Kur mbushni mishin, mos u shtrëngoni shumë, sepse gjatë zierjes kallamari do të thyhet, dhe nëse është shumë i vogël, do të jetë e vështirë ta prisni. Kallamarët e mbushur me mish Sam Son para skuqjes do të zihen në avull derisa të gatuhen dhe kullohen fillimisht, më pas skuqen në vaj derisa të marrin ngjyrë të artë, më pas pritet në feta dhe shërbehet me salcë dhe salcë djegës. Ju mund ta gjeni lehtësisht këtë specialitet Sam Son në çdo restorant apo restorant në Sam Son.

TOP 10 HOTEL SAM SON RESTORANTI

1. Restorant deti Ty Tam

 • Adresa: Bulevardi South Ma River, përballë Sam Son FLC, Thanh Hoa

home-hang-sam-soni00002

Restoranti Ty Tam Seafood ka një hapësirë ​​mjaft të madhe me një kapacitet deri në 500 të ftuar. Përveç hapësirës së brendshme të sjellshme, të freskët dhe të pastër, ky restorant i famshëm i prodhimeve të detit Sam Son ka gjithashtu një oborr mjaft të madh që mund të organizojë një festë BBQ në natyrë për një grup të madh të ftuarish. Dhe avantazhi i restorantit të detit Ty Tam Sam Son është se ka një parking të madh dhe të sigurt.

Menuja në këtë restorant Sam Son është mjaft e larmishme dhe e famshme për ushqimet e tij të freskëta të detit. Ushqimi është i freskët dhe i shijshëm, stafi është entuziast dhe çmimet e ushqimeve variojnë nga 150k – 300k/paks. Restoranti i ushqimeve të detit Ty Tam është një vend ngrënieje i njohur për shumë grupe turistësh në Sam Son

2. Restorant Tuan Nam

 • Adresa: Bulevardi South Ma River – Quang Cu Ward – Sam Son City – Thanh Hoa

home-hang-sam-soni00006

Me një përvojë 15 vjeçare, restoranti Tuan Nam është një nga restorantet prestigjioze dhe të vjetra në Sam Son. Prandaj, kjo është një adresë e rregullt ngrënieje e shumë grupeve turistësh në Sam Son. Ky restorant i famshëm Sam Son ka një hapësirë ​​të bollshme, moderne dhe luksoze me një dizajn 5-katësh. Përfshirë 4 salla të përbashkëta dhe 5 dhoma private me pamje nga deti Sam Son. Kapaciteti i restorantit Tuan Nam është 700 mysafirë

Tham Khảo Thêm:  Giảm ngay 15% Voucher Lẩu Jianghu Hero’s Hotpot chỉ có tại Utop | Tin Tức

Për sa i përket ushqimit, ky restorant Sam Son ka një menu të pasur. Gatimet e freskëta dhe të shijshme përgatiten nga kuzhinierë profesionistë me përvojë shumëvjeçare. Çmimi është gjithashtu mjaft i arsyeshëm, kështu që vlerësohet shumë nga shumë darkues.

3. Restorant Diep Anh

 • Adresa: Zona turistike Van Chai – Rruga Thanh Nien Canh Dich – KP. Hong Thang – Quang Cu Ward, Loc Hai, Thanh Hoa

home-hang-sam-soni00009

Restoranti Diep Anh ka një pamje nga deti Sam Son me një dizajn 4-katësh modern, luksoz dhe të sjellshëm. Ky restorant i famshëm Sam Son ka një kapacitet prej 500 të ftuarish dhe është një vend i njohur për grupet turistike të Sam Son si dhe i specializuar në organizimin e festave, ditëlindjeve dhe dasmave në zonë.

Restoranti Diep Anh është i specializuar në servirjen e pjatave nga prodhimet e freskëta të detit të Sam Son. Midis tyre janë pjatat e famshme si sipërfaqja e pjekur në kripë, sallata me karkaleca me kërcim, sallata me kandil deti, gocat e detit, etj. Zakonisht, ushqimet në grup në këtë restorant të famshëm Sam Son variojnë nga 150k – 300k/pax.

4. Restorant Quy Son

 • Objekti 1: Rruga Nr. 11 Thanh Nien, Bac Son Ward, Sam Son City
 • Objekti 2: Rruga Nr. 38 Thanh Nien, Bac Son Ward, Sam Son City

home-hang-sam-soni00003

Restoranti Quy Son ka gjithashtu një dizajn modern dhe të sjellshëm. Hapësirë ​​e bollshme me një kapacitet prej rreth 500 mysafirësh, ky restorant Sam Son ndodhet gjithashtu pranë një fushe me bar artificial për grupet e të ftuarve për të shkëmbyer sporte me njëri-tjetrin.

Përsa i përket ushqimit, restoranti Quy Son është i specializuar edhe për oriz në grup me gatime tradicionale vietnameze. Përveç kësaj, ky restorant Sam Son shërben gjithashtu ushqime deti të stilit evropian me një menu deri në qindra pjata. Qëndrimi shërbyes i stafit është entuziast dhe i vëmendshëm.

5. Restorant Quoc Viet

 • Adresa: Kiosk 11, Rruga Ho Xuan Huong, Plazhi B, Sam Son

home-hang-sam-soni00011

Edhe pse nuk ka një dizajn modern dhe luksoz, restoranti i ushqimeve të detit Quoc Viet është i pëlqyer nga darkuesit për shkak të hapësirës së tij të gjerë, të sjellshme dhe shumë të ajrosur. Ky restorant i famshëm Sam Son ka 2 kate të projektuar në formën e një hapësire të hapur dhe është i dekoruar me një llambë shumë të lezetshme nom. Përveç sallës së përbashkët, restoranti Quoc Viet Sam Son ka gjithashtu një dhomë të veçantë të ftohtë për grupet e partive që të ndërveprojnë me njëri-tjetrin.

Pjata në këtë restorant Sam Son është e specializuar në ushqim deti. Ka të gjitha llojet e karkalecave, gaforreve, peshqve dhe kërmillit që mund të zgjidhni. Qëndrimi i stafit është entuziast dhe i vëmendshëm. Çmimet e ushqimeve në restorantin Quoc Viet janë gjithashtu të arsyeshme dhe të qëndrueshme.

6. Restorant Hong Thanh

 • Adresa: South Ma River Road, Quang Cu Ward, Sam Son City

home-hang-sam-soni00007

Me avantazhin e pamjes së drejtpërdrejtë me pamje nga deti Sam Son, restoranti i ushqimeve të detit Hong Thanh ka një dizajn modern dhe elegant. Ky restorant i famshëm Sam Son ka 4 kate, përveç sallës së përbashkët, ka edhe një dhomë private dhe një zonë tarrace me një kapacitet prej 600 mysafirësh. Përveç kësaj, restoranti Hong Thanh Sam Son është gjithashtu i pajisur me një sistem tingulli dhe dritë dhe një skenë për të organizuar shkëmbime dhe darka gala për delegacionet. Ky restorant i famshëm Sam Son, përveç që shërben ushqime në grup me një menu 120k – 130k/pax, ka edhe një shumëllojshmëri ushqimesh deti të freskëta me çmime të arsyeshme.

7. Restorant Thanh Hoi

 • Adresa Nr. 43 – Rruga Thanh Nien – Bac Son Ward – Sam Son City

home-hang-sam-soni00001

Restoranti Thanh Hoi është gjithashtu një nga restorantet e famshme Sam Son i specializuar në shërbimin e grupeve turistike të Sam Son me një kapacitet prej 500 mysafirësh. Restoranti Thanh Hoi Sam Son ka një dizajn modern dhe të pastër me 1 holl të jashtëm, 2 salla të brendshme dhe 5 dhoma të veçanta të ftohta, kështu që ju mund të zgjidhni me lehtësi këndin që ju pëlqen.

Tham Khảo Thêm:  TOP 7 LOẠI NGŨ CỐC ĂN KIÊNG GIÁ RẺ ĐƯỢC NHIỀU NGƯỜI ƯA CHUỘNG | Tin Tức

Në këtë restorant të famshëm Sam Son, ka ushqime të caktuara me pjata familjare me oriz nga përbërës të freskët deti të disponueshëm në Sam Son. Zakonisht menyja e caktuar për grupe me më pak se 10 persona, duke filluar nga 150k – 300k/person, dhe për grupet me 10 persona, varion nga 120k – 300k/person në varësi të zgjedhjes suaj.

8. Restorant ushqim deti 36

 • Adresa: Ho Xuan Huong, Bai D, fshat peshkimi pranë Sam Son FLC, Thanh Hoa

home-hang-sam-soni00004

Me dizajn të hapësirës së hapur dhe pamje të drejtpërdrejtë nga deti Sam Son, restoranti 36 me ushqim deti është adresa ideale e ngrënies për shumë familje. Hapësira e restorantit është mjaft e gjerë dhe e sjellshme. Megjithatë, kulmi i veçantë i këtij restoranti të famshëm të detit Sam Son është ushqimi. Pjatat në restorantin 36 Sam Son të ushqimeve të detit vlerësohen si të freskëta dhe të përshtatshme për shijen e turistëve në të gjithë veriun jugor qendror. Përveç kësaj, restoranti ka edhe një menu për fëmijë, kështu që është shumë i përshtatshëm për grupet e turistëve në Sam Son nga familja.

9. Restorant Chinh Thuy

 • Adresa: Kiosk 33 Ho Xuan Huong Street, Trung Son Ward, Sam Son City

home-hang-sam-soni00005

Duhet thënë se restoranti Chinh Thuy është një nga restorantet më të mëdha të Sam Son me një sipërfaqe prej 2000 m2 pikërisht pranë plazhit Sam Son. Ky restorant i famshëm Sam Son ka një dizajn elegant në formën e një shtëpie me çati prej kashte me 1 kioskë kryesore, 5 kuvertë anësore dhe një skenë të madhe kryesore. E veçanta e restorantit Chinh Thuy është se nëse zgjidhni katin e poshtëm, do të uleni në tavolinë dhe karrige, dhe në katin e sipërm do të uleni në dysheme.

Për sa i përket ushqimit, si restorantet e tjera Sam Son, restoranti Chinh Thuy është gjithashtu i specializuar në oriz grupi dhe ushqim deti të freskët. Dhe avantazhi më i madh është stafi entuziast dhe i shpejtë i shërbimit.

10. Restorant Mai La Fishing Village

 • Adresa: Nr. 26, Rruga Ho Xuan Huong, Quang Cu, Sam Son, Thanh Hoa

home-hang-sam-soni00012

Restoranti Mai La Village është restoranti më i madh në Sam Son me një sipërfaqe prej 3000m2 dhe një kapacitet prej 2500 mysafirësh. Ky restorant i famshëm Sam Son ka një dizajn 3-katësh në një stil modern të përzier me pak traditë me shumë hapësirë ​​të hapur, kështu që krijon gjithmonë një ndjenjë komode për darkuesit.

Për sa i përket ushqimit, restoranti Mai La i Sam Son ka një menu të pasur me deri në 200 pjata nga përbërësit e disponueshëm në vend. Ky restorant Sam Son shërben grup oriz dhe ushqime të freskëta deti. Çmimi fiks, mos u shqetësoni për prerjen dhe prerjen

Ju ftojmë të shikoni videon 10 restorantet më të famshme të ushqimeve deti të shijshme dhe të lira Sam Son në rajon 10 restorantet më të famshme dhe të lira të prodhimeve të detit Sam Son në rajon

Kështu që #Blogtravelviet ju bashkua për të zbuluar kuzhinën e Sam Son me 5 specialitete të shijshme që duhen provuar dhe 10 restorantet e famshme të Sam Son. Pra, tani nuk pyesni më se çfarë të hani dhe ku të hani kur udhëtoni për në Sam Son, apo jo? Uroj që ju dhe familja juaj të keni udhëtimin më argëtues dhe të plotë në Sam Son.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 10 nhà hàng hải sản Sầm Sơn nổi tiếng ngon bổ rẻ nhất vùng . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV là địa chỉ cung cấp link phát sóng bóng đá Sea Games với chất lượng Full HD. Tất cả mọi giải bóng hấp dẫn trong…

5 hoạt động không thể bỏ qua khi đi du lịch Phú Quốc dịp tết

Nhiều bạn cứ hỏi Cakhia TV là Tết này đi du lịch Phú Quốc có gì mới và hấp dẫn không? Câu trả lời không chỉ là…

Những địa điểm check in, đi chơi đón Noel tại Hà Nội

Không khí lễ hội ngày cuối năm diễn ra khá rộn ràng và náo nhiệt, nhất là vào tháng 12 với 2 ngày lễ là Giáng sinh…

Lịch trình 3 ngày 2 đêm khám phá Bàu Trắng

Mũi Né – địa điểm du lịch nổi tiếng với Đồi cát đỏ au, lâu đài rượu vang đẹp như trời âu hay bãi đá ông địa…

Top 10 Nhà Thờ Cổ Nhất Việt Nam Còn Tồn Tại Đến Ngày Nay

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

10 Nhà Thờ Cổ Nhất Nhì Việt Nam

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *