Top 10 nhà hàng Hạ Long nổi tiếng với món ăn ngon lại có view bao đẹp

Rate this post

Ha Long është i famshëm për detin e tij të bukur, kështu që specialitetet Ha Long shoqërohen edhe me detin. Ushqimet e detit Ha Long janë shumë të pasura, kështu që njerëzit këtu kanë ardhur për të krijuar specialitete të shijshme që vështirë t’u rezistosh. Dhe sigurisht, në një destinacion të famshëm turistik si Ha Long, ka edhe shumë restorante të shijshme. Dhe këtu Cuong Travel ju prezanton me 5 specialitetet më të mira të Ha Long që duhet të provoni dhe 10 restorantet e famshme dhe të bukura Ha Long. Tani le të shkojmë të zbulojmë kuzhinën Ha Long!

SPECIALIST I SHËMSHTSHME HA LONG

1. Rrotulla kallamarësh

Duhet të keni ngrënë shumë ëmbëlsira peshku dhe viçi, por pak prej jush do ta provojnë sepse ky është një specialitet i famshëm Ha Long. Nga kallamarët e freskët, banorët e tokës minerare kanë krijuar një pjatë që përtypet dhe përtypet dhe nuk mund të mërzitet.

Nha-hang-ha-longi00012

Zakonisht, ky specialitet Ha Long do të shërbehet me oriz të bardhë ngjitës ose banh cuon. Dhe sekreti për ju është se nëse doni të jeni të shijshëm, kallamari Ha Long duhet të goditet me dorë. Përveç kësaj, ky specialitet Ha Long shpesh blihet nga turistët si dhuratë pas çdo vizite në atë tokë minerare.

Adresa për të ngrënë rrotulla të shijshme kallamarësh në Ha Long

 • Tortë me kallamar Hien Nhung – Adresa: 228 – 229 – 230 Ha Long market 1, qytet. Ha Long
 • Tortë me kallamar Minh Phuc – Adresa: Cel 12/B12 KDT kolona 5 – kolona 8, reparti Hong Ha, qytet. Ha Long
 • Tortë me kallamar Luong Phuc – Adresa: Ly Van Tong, Cai Rong, Van Don, qytet. Ha Long

>>>Shiko më shumë Atraksione turistike të PËRGJITHSHME 11 Ha Long që nuk duhen humbur

2. Buckthorn deti

Krimbat e detit jetojnë shumë në ujërat e Quang Ninh, veçanërisht në zonën e Quang Yen. Mishi Sam është i ëmbël dhe i përtypur dhe sami është i yndyrshëm. A e dini se ky specialitet Ha Long ka 101 mënyra të ndryshme gatimi si p.sh. i pjekur në skarë, i zier, i zier në avull, por pjata më e mirë është sam me vezë të pjekur në skarë dhe sam i skuqur ëmbël e thartë. Sigurohuni që çanta të jetë e shijshme, kushton shumë karrem!

Nha-hang-ha-longi00015

Adresa për të ngrënë sam të shijshëm deti në Ha Long

 • Sam Ba Ty – Adresa: Grupi 7, Zona 4, Hong Ha Ward, Ha Long City
 • Sam Co Beo – Adresa: Loti 15, Grupi 8 Zona 2, Reparti Ha Tu, Qyteti. Ha Long
 • Ngoc Lan Quan – Adresa: Ngoc Lan Quan, rruga Hau Can, Bai Chay
3. Petë vermiçeli

Në fakt, sipërfaqja e simiteve është vetëm një pjatë mëngjesi e banorëve të vendit të minierës, por është shija e parezistueshme e shijshme që e bën specialitetin e Ha Long. Sipërfaqja e Ha Long ka 2 lloje, sipërfaqja është e lyer dhe sipërfaqja është e premtuar, por për të gatuar vermiçel të shijshëm, Ha Long shpesh zgjedhin sipërfaqen e bardhë sepse edhe pse është pak e vogël, është e ëmbël.

Tham Khảo Thêm:  Khám phá con đường ẩn hiện dưới làn nước biển ở Phú Yên | Tin Tức

Nha-hang-ha-longi00011

Përveç kësaj, ky specialitet Ha Long dëshiron të jetë i shijshëm, lëngu i mishit duhet të gatuhet nga kockat, gaforret ose gaforret së bashku me kockat për shumë orë. Nuk ka asgjë më të mirë se sa të shijoni flladin e detit në Ha Long herët në mëngjes, duke ngrënë një tas me vermiçeli me sipërfaqe të nxehtë.

Adresa për të ngrënë vermiçeli të shijshëm në Ha Long

 • Quan vermicelli Cu Ky – Adresa: Grupi 5, zona 9, reparti Bai Chay, Ha Long, Quang Ninh
 • Vermiçeli me ushqim deti Kim Thom – Adresa: 224 Phan Boi Chau, Bai Chay, Ha Long, Quang Ninh
 • Supë me petë orizi Khanh Tuyen – Adresa: Grupi 5, zona 9, reparti Bai Chay, Ha Long, Quang Ninh
4. Qull

Nuk keni dëgjuar gabim, ky specialitet Ha Long është qull, jo qull goca deti. Ha in Ha Long konsiderohet një specie e çmuar e ushqimit të detit për shkak të vlerave të larta ushqyese. Mënyra më e mirë për ta përgatitur është gatimi i qullit.

Nha-hang-ha-longi00010

Dhe nëse doni të keni qull të shijshëm Ha Long, duhet të keni gjithashtu një sekret. Qulli i orizit duhet të jetë oriz ngjitës dhe oriz i thjeshtë i përzier së bashku. Sidomos, ky specialitet Ha Long nuk ka nevojë të gatuhet nga kockat, thjesht të kesh ha është mjaft e shijshme.

Adresa për të ngrënë qull të shijshëm në Ha Long

 • Dyqan qull Co Hang – Adresa: 42 Tran Hung Dao, City. Ha Long
 • Dyqan qull Ha Long – Adresa: 25 Le Thanh Tong Street, Ha Long
 • Dyqan qull Cay Gao – Adresa: Porta e Mirëseardhjes, Zona 6 Cai Dam, Bai Chay Ward, City. Ha Long

>>>Shiko më shumë Udhëtimi Ha Long është jashtëzakonisht argëtues me 10 plazhet më të bukura të Ha Long

5. Sakrifica

Nha-hang-ha-longi00013

Krimbat Sa, të njohur edhe si dragonjtë e tokës, jetojnë pothuajse ekskluzivisht në detin Ha Long. Ky specialitet Ha Long në fillim duket paksa i panjohur, por pasi e keni ngrënë, është shumë i shijshëm dhe vlera ushqyese është gjithashtu shumë e lartë. Fieri Ha Long Sa përpunohet në shumë mënyra si i pjekur në skarë, i skuqur thellë, i ëmbël dhe i thartë ose hahet i papërpunuar. Ekziston edhe një lloj pelini i tharë, kështu që kushdo që udhëton në Ha Long mund ta blejë gjithashtu si dhuratë

Adresa për të ngrënë krimba të shijshëm në Ha Long

 • Ju mund ta gjeni lehtësisht këtë pjatë në shumë restorante dhe bare në Ha Long

TOP 10 HOTEL HA LONG RESTORANT

1. Restorant Phuong Nam
 • Objekti 1 Rruga Tran Quoc Nghien – Qyteti Ha Long
 • Objekti 2 Rruga Do Si Hoa – Zona Urbane e Digës Cai – Bai Chay – Qyteti Ha Long

Nha-hang-ha-longi00008

Restoranti Phuong Nam ka një pamje nga gjiri i bukur Ha Long. Kjo hapësirë ​​restoranti Ha Long është projektuar në një drejtim modern dhe luksoz. Pranë hollit të përbashkët të restorantit Phuong Nam Ha Long, ka një dhomë të veçantë të ftohtë me rregullim të zërit, dritës dhe skenës. Prandaj, ky restorant Ha Long është një adresë e njohur ngrënieje e shumë turistëve të Ha Long në grupe.

Ushqimi në restorantin Phuong Nam Ha Long është aziatik dhe shërben veçanërisht kuzhinën e të 3 rajoneve. Qëndrimi i stafit është profesional dhe entuziast, por në sezonin e pikut apo fundjavë, ky restorant Ha Long shpesh është i mbushur me njerëz, ndaj ka një vonesë.

Tham Khảo Thêm:  Mã Khuyến Mãi Utop Theo Tuần Trên "Voucher Của Tôi" | Tuần 2 Tháng 11 | Tin Tức

>>>Shiko më shumë EKSPERIENCE për të shkuar në faltoren Cai Bau kur udhëton në Ha Long Quang Ninh

2. Restorant Khai Huong
 • Adresa: Nr. 1 Le Thanh Tong Street, Hong Gai Ward, City. Ha Long

Nha-hang-ha-longi00007

Me një pamje nga gjiri Cua Luc, restoranti Khai Huong është i vetmi restorant Ha Long që u rinovua nga traget Hon Gai nga periudha koloniale franceze. Prandaj, ky restorant Ha Long është mjaft i ajrosur me një hapësirë ​​të hapur pikërisht pranë detit, duke u dhënë darkuesve ndjenjën e të ngrënit në një jaht. Përveç kësaj, restoranti Khai Huong Ha Long ka një parking shumë të madh, kështu që është shumë i përshtatshëm.

Për sa i përket ushqimit, ky restorant Ha Long është i specializuar në ushqime të freskëta deti dhe ka shumë kombinime për të zgjedhur. Ky është një restorant lokal, kështu që çmimi konsiderohet gjithashtu i arsyeshëm, kështu që mund të jeni të sigurt

3. Restorant Hoang Quan
 • Adresa: Grupi 9, Zona 6, Qyteti Ha Long, Quang Ninh

Nha-hang-ha-longi00001

Një restorant i famshëm i vjetër Ha Long i mbushur me identitet vietnamez. Restoranti Hoang Quan ka një dizajn luksoz dhe të sofistikuar. Hapësira e jashtme ka shumë pemë të gjelbërta të freskëta. Brenda këtij restoranti Ha Long ka 20 hapësira private, ndaj është i përshtatshëm për shumë qëllime të ndryshme festa dhe takimesh.

Restoranti Hoan Quan shërben kuzhinat e të gjitha rajoneve nga ushqimet e freskëta të detit në dispozicion. Ushqimi vlerësohet i shijshëm. Stafi profesional i shërbimit entuziast dhe i vëmendshëm.

>>>Shiko më shumë Të gjitha përvojat e dobishme rreth Parkut argëtues Sun World Ha Long Park

4. Restorant Hoa Son
 • Adresa: Rruga Le Van Luong, Cai Dam, Bai Chay

Nha-hang-ha-longi00002

Një tjetër restorant ushqim deti Ha Long ku mund të zgjidhni. Restoranti Hoa Son Ha Long ndodhet në qendër të zonës turistike Bai Chay dhe ka një pamje shumë romantike me pamje nga deti. Dizajni i këtij restoranti Ha Long është modern, luksoz dhe i gjerë.

Siç u përmend më lart, ky është një restorant i specializuar në ushqimet e freskëta të detit në Ha Long që përpunohet në mënyrën tradicionale të njerëzve të vendit të minierës. Shumë e shijshme dhe e freskët. Në lidhje me çmimin e të ngrënit në restorantin Hoa Son varion nga 200 në 350 mijë, kështu që është mjaft i arsyeshëm në një destinacion të famshëm turistik, apo jo?

5. Restorant Thien Anh
 • Adresa: Grupi 5, Zona 9, Zona Urbane e Digës Cai, Ha Long.

Nha-hang-ha-longi00006

Duhet pranuar se restoranti Thien Anh është një nga restorantet e shijshëm dhe të lirë Ha Long që ia vlen të provohet. Ky restorant Ha Long ka 6 kate, ka 2 fasada, pra hapësira është e madhe, moderne dhe e ajrosur. Shumë i përshtatshëm për ditëlindje, festa, dasma.

Qëndrimi i stafit të shërbimit në restorantin Thien Anh vlerësohet si entuziast dhe i shpejtë. Ky restorant i famshëm Ha Long është i specializuar edhe për ushqimet e freskëta të detit, i cili është i famshëm për sipërfaqen e tij të pjekur në kripë, kallamarët me vezë të skuqura, karkaleca të skuqura etj.

>>>Shiko më shumë teleferik Queen Ha Long dhe të gjitha gjërat që nuk i dinit

6. Restorant Linh Dan
 • Adresa: 104 Bai Chay, qyteti Ha Long, Quang Ninh

Nha-hang-ha-longi00003

Ky restorant Ha Long është mjaft luksoz dhe i sjellshëm me një kapacitet prej 200 mysafirësh, pra është mjaft i gjerë dhe i ajrosur. Prandaj, kjo është një adresë e njohur ngrënieje e shumë grupeve turistësh që udhëtojnë në Ha Long. Restoranti është i specializuar në kuzhinën aziatike dhe evropiane. Pjata vlerësohet nga një ekip kuzhinierësh profesionistë me përvojë shumëvjeçare. Qëndrimi i shërbimit të stafit është gjithashtu entuziast dhe i shpejtë.

Tham Khảo Thêm:  Quốc tế thiếu nhi 2022, đưa bé đi đâu ăn gì? | Tin Tức
7. Restorant Phuong Thuy
 • Adresa: Rruga Ha Long – Bai Chay Ward – City. Ha Long

Nha-hang-ha-longi00005

Restoranti Phuong Thuy Ha Long ka një hapësirë ​​moderne luksoze dhe të sjellshme. Përveç sallës së përbashkët, ekziston edhe një dhomë e veçantë e ftohtë, kështu që është e përshtatshme për shumë grupe të ftuarish. Sidomos kur hani në këtë restorant Ha Long, mund të shikoni direkt në gjirin e bukur Ha Long.

Restoranti Phuong Thuy Ha Long shërben pjata të specializuara në ushqim deti. Pjata vlerësohet si e shijshme, me erëza të pasur. Çmimi është gjithashtu mjaft i arsyeshëm.

8. Restorant Trang Gia Vien
 • Adresa: Grupi 5, Zona 9, Qyteti Ha Long, Quang Ninh

Avantazhi i këtij restoranti të famshëm Ha Long është hapësira e bollshme dhe e ajrosur me pak nostalgji. Kapaciteti i restorantit Trang Gia Vien është 500 të ftuar, prandaj ju lutemi merrni parasysh të gjitha grupet e të ftuarve.

Nha-hang-ha-longi00009

Pjatat në restorantin e famshëm Ha Long janë mjaft fshatare, por plot me Ha Long, por më të famshmet janë ushqimet e detit, pula Dong Tao, pula e kodrës Tien Yen, .. Çmimet e ushqimeve në restorant variojnë nga 120k – 300k/pax kështu që është e bukur. i butë.

9. Restorant Co Ngu
 • Adresa: 66 Ha Long, Bai Chay, Ha Long City

Nha-hang-ha-longi00014

Nëse jeni duke kërkuar për një restorant të bukur tradicional Ha Long me ushqime të shijshme, ejani në restorantin Co Ngu. Ky restorant Ha Long tërheq mysafirët me arkitekturën e tij unike me pllakat e lakuar të çatisë në stilin mbretëror. Hapësira e restorantit Co Ngu është luksoze, e sofistikuar dhe nostalgjike. Kapaciteti i këtij restoranti Ha Long është 400 mysafirë dhe ka dhomën e tij të ftohtë. Ushqimi në restorantin Co Ngu Ha Long është mjaft i pasur me shumë pjata vietnameze dhe perëndimore nga të cilat mund të zgjidhni

10. Restorant Gaforrja e Artë
 • Adresa: 32 Phan Chu Trinh, Bai Chay, Ha Long, Quang Ninh

Nha-hang-ha-longi00004

I vlerësuar si një nga restorantet më luksoze Ha Long, Restoranti Golden Cua mund të strehojë 250 të ftuar me stil modern dizajni dhe ushqime luksoze. Ky restorant Ha Long është gjithashtu një adresë e njohur e festës së ditëlindjes së njerëzve të Ha Long

Restoranti Ha Long Golden Crab është i specializuar në ushqimet e detit të freskëta, më të famshmit prej të cilëve janë hotpoti i verdhë i gaforreve, gaforrja e detit të zier, etj. Përveç kësaj, ky restorant i famshëm Ha Long shërben edhe pjata aziatike dhe evropiane. Çmimi duket të jetë pak më i lartë se restorantet e tjera Ha Long, kështu që ju mund ta balanconi atë

Ju lutemi shikoni videon e Top 10 restoranteve të famshme Ha Long me ushqime të shijshme dhe pamje të bukura


Pra, Cuong Travel ju ka sugjeruar specialitetet e Ha Long që duhet të provoni dhe 10 restorantet më të famshme Ha Long. Megjithatë, kjo është gjithashtu një përmbledhje e Cuong Travel, kështu që nëse dini më shumë rreth specialiteteve të shijshme Ha Long dhe restoranteve të tjera të famshme të shijshme dhe të lira Ha Long, ju lutemi shpërndajeni që të gjithë të mund të përditësojnë.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 10 nhà hàng Hạ Long nổi tiếng với món ăn ngon lại có view bao đẹp . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV là địa chỉ cung cấp link phát sóng bóng đá Sea Games với chất lượng Full HD. Tất cả mọi giải bóng hấp dẫn trong…

5 hoạt động không thể bỏ qua khi đi du lịch Phú Quốc dịp tết

Nhiều bạn cứ hỏi Cakhia TV là Tết này đi du lịch Phú Quốc có gì mới và hấp dẫn không? Câu trả lời không chỉ là…

Những địa điểm check in, đi chơi đón Noel tại Hà Nội

Không khí lễ hội ngày cuối năm diễn ra khá rộn ràng và náo nhiệt, nhất là vào tháng 12 với 2 ngày lễ là Giáng sinh…

Lịch trình 3 ngày 2 đêm khám phá Bàu Trắng

Mũi Né – địa điểm du lịch nổi tiếng với Đồi cát đỏ au, lâu đài rượu vang đẹp như trời âu hay bãi đá ông địa…

Top 10 Nhà Thờ Cổ Nhất Việt Nam Còn Tồn Tại Đến Ngày Nay

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

10 Nhà Thờ Cổ Nhất Nhì Việt Nam

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *