Top 10 khách sạn Đà Nẵng 3 sao giá rẻ gần biển Mỹ Khê đẹp lại tiện tham quan

Rate this post

Jeni duke u përgatitur për të udhëtuar në Da Nang dhe dëshironi të zgjidhni një hotel me 3 yje për të qëndruar sepse është i rehatshëm dhe i përballueshëm. Megjithatë, ju nuk e dini se cili hotel me 3 yje në Da Nang është i përshtatshëm dhe i lirë. Pra, në këtë video, Cuong Travel ndan me ju disa përvojë në rezervimin e hoteleve në Da Nang dhe 10 hotelet më të lira Da Nang me 3 yje pranë plazhit My Khe për referencën tuaj.

klient-san-da-nang00012

Duke folur për hotelet Da Nang, ka shumë, ndonjëherë deri në mijëra, të shpërndara kudo. Prandaj, nëse nuk e dini shpërndarjen e zonave në Da Nang, ndonjëherë është e vështirë të gjeni një hotel që është i përshtatshëm për qëllimin e udhëtimit tuaj.

Nëse udhëtoni në Da Nang për t’u çlodhur, Cuong Du rekomandon resorte hotelesh luksoze me 4-5 yje me plazhe private në gadishullin Son Tra ose plazhin Non Nuoc. Sepse këto zona janë të bukura dhe të qeta

>>> Shih më shumë: Ndarja e përvojave të udhëtimit Da Nang 3 ditë 2 netë me vetëm 3 milion VND

klient-san-da-nang00011

Sidoqoftë, nëse qëllimi i udhëtimit tuaj në Danang është të vizitoni, eksploroni dhe përjetoni, ju duhet të zgjidhni hotelet Danang në qendër. Zona qendrore e Da Nang ndodhet afër aeroportit, që është rrethi Hai Chau. Dhe gjithmonë zbulohet se nga qendra e Da Nang deri në plazhin My Khe, ju vetëm duhet të kaloni Urën e Dragoit ose Urën e lumit Han, Urën Tran Thi Ly për të ardhur. Pra, nëse doni të rezervoni një dhomë hoteli në Da Nang pranë detit afër qendrës, thjesht synoni zonën e plazhit My Khe dhe shkoni direkt përpara. Por vini re se plazhi My Khe do të zgjasë 10 km në rrethin My Phuoc, rrethi Son Tra.

klient-san-da-nang00013

Dhe më pas, Cuong Travel ju prezanton me 10 hotelet më të lira me 3 yje në Da Nang pranë plazhit My Khe për referencën tuaj. Por vini re se fjala e lirë këtu që po i referohem është krahasimi midis çmimit dhe shërbimit të marrë.

1.Po Hotel Danang

 • Adresa: 63 Loseby, An Hai, An Hai Bac, Son Tra, Da Nang
 • Çmimi referencë: nga 500k – 1350k
 • Vlerësimi i përgjithshëm: dhomë e bukur, e pastër, staf entuziast dhe mëngjes i shijshëm

klient-san-da-nang00010

Po Hotel Danang është rreth 6 km nga aeroporti ndërkombëtar Da Nang, 1.7 km nga plazhi My Khe dhe afër plazhit Pham Van Dong, kështu që është shumë i përshtatshëm për të lëvizur. Ky hotel i lirë me 3 yje pranë detit sapo u hap në prill 2023, kështu që pjesa e brendshme është ende shumë e re, komode dhe moderne. Në Yes Hotel Danang ka objekte të tilla si një pishinë në çati me pamje panoramike të detit dhe qytetit nga lart. Në këtë hotel me 3 yje në Da Nang, ka një restorant që shërben mëngjesin me shuplakë që konsiderohet i larmishëm dhe i shijshëm. Ekziston edhe një bar që shërben për nevojat argëtuese të turistëve të Danang. Dhomat në Yes Hotel Danang janë plotësisht të pajisura dhe luksoze me mobilje prej druri të lehta. Sidomos me dritare të mëdha, kështu që është shumë i ndritshëm dhe i ajrosur. Në këtë hotel të lirë me 3 yje Da Nang, ka dhoma dyshe, dhoma dyshe, dhoma treshe dhe madje edhe apartamente me 5 persona nga të cilët mund të zgjidhni.

Tham Khảo Thêm:  12.12 Sale Khủng Kết Năm - Giảm Đến 85% | Tin Tức

>>> Shihni më shumë: Përjetimi i gjakut dhe kockave gjatë udhëtimit në Da Nang – Lexo tani nëse nuk dëshiron të jesh “i prerë bukur”

2. Dylan Hotel Danang

 • Adresa: 93 Ha Bong, Phuoc My, Son Tra, Da Nang
 • Çmimi referencë: 650k – 1,260k VND
 • Vlerësimi i përgjithshëm: pranë detit, dhomë e pastër, mëngjes i mirë, por pishina është pak e vogël

khach-san-da-nang00009

Dylan Hotel Danang është vetëm 200 metra nga plazhi My Khe, kështu që ju mund të ecni plotësisht në plazh. Në të njëjtën kohë, ky hotel i lirë me 3 yje Da Nang është 5 km nga aeroporti, rreth 2 km nga ura e dashurisë, kështu që është shumë i përshtatshëm për të vizituar dhe ngrënë gjatë natës. Dylan Hotel Danang ka një dizajn modern të shtëpisë me tub, por është i përzier me pak mobilje klasike nga druri i errët. Në hotelin Danang ka objekte të tilla si pishinë në çati, bar, zonë masazhi dhe madje edhe një restorant që shërben bufenë e mëngjesit. Dhomat janë pak të vogla, por të pastra dhe mjaft komode.

3. Lotus Rock Hotel 05 Hotel

 • Adresa: 28 My Khe 2, Da Nang
 • Çmimi referencë 650k – 1100k
 • Vlerësimi i përgjithshëm: vend i përshtatshëm, dhoma është mjaft e madhe, parkim i sigurt dhe i madh për motoçikleta dhe staf miqësor.

klient-san-da-nang00007

Lotus Rock Hotel Da Nang është rreth 800 metra nga plazhi My Khe dhe ndodhet afër qendrës së qytetit, kështu që është i përshtatshëm për t’u vizituar gjatë natës. Ky hotel i lirë me 3 yje Da Nang ka një dizajn modern luksoz. Megjithatë, ambientet në hotel nuk janë të shumta, kryesisht recepsioni, dhoma dhe parking për motoçikleta për turistët e vetë-mjaftueshëm të Da Nang. Por në këmbim, dhomat janë të pastra, mjaft komode me dritare të mëdha për të marrë dritë dhe për të shijuar peizazhin. Sidomos në Lotus Rock Hotel 05 Da Nang, ka një tarracë për të shijuar pamjen e cila është gjithashtu shumë e ftohtë.

>>> Shih më shumë: Udhëzues i detajuar për të vizituar burimet e nxehta Nui Than Tai në Da Nang 2023

4. Lidhni Hotel Danang

 • Adresa: 32 Ha Chuong, Phuoc My, Son Tra, Da Nang
 • Çmimi referencë 750k – 1530k
 • Vlerësimi i përgjithshëm: shumë afër detit, shtrat i madh dhe i butë, mëngjes i mirë, por dhoma e papërshkueshme nga zëri është pak e dobët

klient-san-da-nang00006

Nga Connect Hotel Da Nang, ecja në plazhin My Khe është vetëm rreth 5 minuta dhe rreth 2 km nga Ura e lumit Han, kështu që është shumë i përshtatshëm për të ngrënë dhe vizituar. Ky hotel i lirë me 3 yje Da Nang është i popullarizuar nga turistët për shkak të dizajnit të tij modern dhe luksoz dhe ka shumë dhoma romantike me pamje direkte nga deti. Në Connect Hotel Danang nuk ka shumë ambiente, kryesisht dhomat dhe zona e restorantit që shërben mëngjesin. Por në këmbim, dhoma vlerësohet shumë për komoditetin, pastërtinë dhe bukurinë e saj. Dhe disa dhoma kanë mure xhami me perde, kështu që nëse keni frikë, mos harroni të pyesni qartë kur rezervoni.

5. Mai Boutique Villa Hotel

 • Adresa: 09 Pham Van Dong, An Hai Bac, Son Tra, Da Nang
 • Cmimi i references 300k – 800k pa mengjesin
 • Vlerësimi i përgjithshëm: dhomë luksoze, e bukur, menaxhim miqësor, shumë i përshtatshëm për lëvizje dhe çmim jashtëzakonisht i lirë

klient-san-da-nang00001

Mai Boutique Villa Hotel është një hotel standard me 3 yje pranë detit me një çmim të lirë për të zgjedhur. Nga ky hotel me 3 yje Da Nang, ju duhen vetëm 2 minuta për të arritur në plazh dhe më pak se 2 km nga qendra. Por avantazhi më i madh i hotelit Mai Boutique Villa është dizajni i tij modern dhe luksoz në një hapësirë ​​të hapur me shumë kënde relaksuese dhe check-in të bukur. Në këtë hotel të lirë me 3 yje Da Nang, ka objekte të tilla si një bar dhe bar kafe, një restorant që shërben mëngjesin a la carte dhe pothuajse çdo kat ka një zonë pritjeje me një ballkon me pamje të bukur. Hoteli Mai Boutique Villa ka gjithashtu një parking të madh, kështu që është i përshtatshëm si për udhëtime në Da Nang me turne ashtu edhe për udhëtime të vetë-mjaftueshme në Da Nang.

Tham Khảo Thêm:  Làm món Bò Sốt Phô Mai ngon như nhà hàng chỉ trong 10 phút | Tin Tức

6. Duy Tung Hotel Danang

 • Adresa: 90 To Hien Thanh, Phuoc My, Son Tra, Da Nang
 • Çmimi referencë: 450k – 650k VND
 • Vlerësimi i përgjithshëm: pranë shumë restoranteve, i përshtatshëm për të ngrënë, afër detit, dhoma të pastra, të bukura, parkingje të mëdha dhe staf miqësor

klient-san-da-nang00004

Duy Tung Hotel Da Nang është vetëm 500 metra nga plazhi My Khe, kështu që është shumë i përshtatshëm për turistët për të notuar dhe vizituar. Nga ky hotel i lirë me 3 yje Da Nang, ai ofron kryesisht dhoma gjumi dhe jo shumë komoditete, si p.sh., dhomat janë të pajisura me pajisje të mjaftueshme, të pastra dhe të ajrosura. Dhoma në Duy Tung Hotel Da Nang nuk është shumë e madhe, por me kombinimin e mobiljeve dhe dyshemeve prej druri me nuanca të lehta të kombinuara me dyer të mëdha, dhoma është gjithmonë e ndritshme dhe e ajrosur. Vini re se banjat në këtë hotel të lirë me 3 yje Da Nang janë bërë me mure xhami me perde. Përveç kësaj, hoteli Duy Tung ka gjithashtu një parking të gjerë dhe të sigurt, kështu që ju mund të jeni të sigurt.

7. Hotel Sunview Danang

 • Adresa: 88-90 Loseby, Phuoc My, Son Tra, Da Nang
 • Çmimi referencë: 700k – 1600k VND
 • Vlerësimi i përgjithshëm: Dhoma është pak e vjetër, por e pastër, e ndritshme dhe e ajrosur, bufeja e mëngjesit nuk ka shumë pjata, por vend i shijshëm dhe i përshtatshëm

khach-san-da-nang00008

Sunview Hotel është një nga hotelet më të vjetra me 3 yje Da Nang, kështu që ndihet paksa rurale, por në këmbim, dhomat janë të dekoruara në harmoni me dritare të mëdha për ndriçim maksimal. Disa dhoma kanë gjithashtu një vaskë, e cila është gjithashtu e njohur për shumë vizitorë. Objektet në këtë hotel të lirë me 3 yje Da Nang janë kryesisht dhoma dhe zona e restorantit që shërbejnë mëngjes me shuplakë. Por avantazhi më i madh i Sunview Hotel Danang është çmimi i tij i butë dhe i qëndrueshëm plus një vendndodhje e përshtatshme vetëm 400 metra nga plazhi My Khe. Pra, ky është gjithashtu një hotel i lirë me 3 yje Da Nang pranë plazhit My Khe që ia vlen të merret në konsideratë

8. Rosetta Hotel Danang

 • Adresa: 63 Dinh Nghe, An Hai Bac, Son Tra, Da Nang
 • Çmimi referencë 700k – 1400k
 • Vlerësimi i përgjithshëm: afër shumë dyqaneve dhe restoranteve, kështu që është i përshtatshëm për lëvizje, dyshek i butë, dhomë e madhe dhe e pastër, mëngjes i shijshëm, wifi i fortë dhe staf entuziast

khach-san-da-nang00005

Nga hoteli Rosetta Da Nang deri në plazhin My Khe, është vetëm rreth 400 m, afër qendrës dhe mini supermarketeve, kështu që është shumë i popullarizuar nga shumë turistë. Ky është gjithashtu një nga hotelet e para me 3 yje Da Nang, kështu që për sa i përket dizajnit, nuk ka asgjë të jashtëzakonshme. Por në kthim, dhomat janë mjaft komode dhe të dekoruara në një stil minimalist, kështu që ato nuk janë jashtë modës. Përveç kësaj, ekipi dentar në Rosetta Hotel Danang është shumë miqësor dhe i vëmendshëm. Avantazhi më i madh i këtij hoteli me 3 yje Da Nang është se zona e restorantit është shumë e hapur me kornizat e xhamit që shtrihen përgjatë dyshemesë, kështu që ju mund të hani duke shijuar pamjen. Shuplaka e mëngjesit në hotelin Rossetta nuk ka shumë pjata, por shumica e tyre janë gatime vietnameze dhe të kalitura shumë mirë.

Tham Khảo Thêm:  Cách rã đông thực phẩm bỏ ngăn đông an toàn cho bà nội trợ bỏ túi | Tin Tức

9. The Wings Hotel Danang

 • Adresa: Lot D3, An Thuong 30, Bac My Phu, Ngu Hanh Son, Da Nang
 • Çmimi i referencës: nga 450 mijë në 1500 mijë
 • Vlera e përgjithshme: hotel i ri, dhomë e këndshme, afër detit, çmim i lirë dhe shuplakë e shijshme mëngjesi

klient-san-da-nang00003

Duhen më pak se 2 minuta për të arritur në plazhin My Khe, Wings Hotel është një hotel i ri me 3 yje Da Nang, kështu që ka një dizajn jashtëzakonisht luksoz me një sistem modern të dyerve prej xhami të temperuar. Wing Da Nang është ndërtuar në formën e dhomave dhe apartamenteve të hotelit, kështu që është i përshtatshëm për të dy turistët që udhëtojnë në Da Nang në një turne ose që udhëtojnë në Da Nang vetë. Kjo dhomë hoteli e lirë me 3 yje Da Nang është e njohur për vizitorët për shkak të hapësirës moderne dhe të ajrosur, plot pajisje. Banjo është e pajisur me një vaskë në këmbë ose shtrirë në varësi të llojit të dhomës dhe është projektuar në formën e një muri xhami me një perde. Përveç kësaj, The Wings Danang gjithashtu shënon nga hapësira elegante dhe luksoze e restorantit që shërben shuplakë mëngjesi me shumë pjata të pastra vietnameze që konsiderohen të shijshme.

10. Lamuno Hotel Danang

 • Adresa: 03 Nguyen Cao Luyen, An Hai Bac, Son Tra, Da Nang
 • Çmimi referencë: 500k – 950k VND
 • Vlerësimi i përgjithshëm: pranë detit, hapësirë ​​e qetë, dhoma komode, mëngjes i vogël por i shijshëm

klient-san-da-nang00002

Avantazhi më i madh i hotelit Lamuno Danang është se ai është vetëm 150 m nga plazhi My Khe, kështu që mbështetet nga shumë turistë. Ky hotel i lirë me 3 yje Da Nang ka një dizajn modern dhe është i impresionuar nga ngjyra kryesore e bardhë dhe druri, kështu që krijon gjithmonë një ndjenjë të pastër për vizitorët. Dhomat janë moderne dhe pak të modës së vjetër, por të pajisura plotësisht. Përveç restorantit që shërben mëngjesin me shuplakë, hoteli Lamuno Danang ka gjithashtu një bar dhe kafene për t’iu shërbyer nevojave të relaksimit për mysafirët.

Pra, Cuong Travel ka ndarë me ju përvojën e rezervimit të hoteleve Danang dhe 10 hoteleve më të lira me 3 yje Da Nang pranë plazhit My Khe për referencën tuaj. Shpresojmë që me këtë informacion të mund të zgjidhni për vete një hotel me 3 yje të përshtatshëm për udhëtimin tuaj në Da Nang. Ju uroj një vizitë të lumtur në Da Nang dhe shumë përvoja interesante.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 10 khách sạn Đà Nẵng 3 sao giá rẻ gần biển Mỹ Khê đẹp lại tiện tham quan . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV là địa chỉ cung cấp link phát sóng bóng đá Sea Games với chất lượng Full HD. Tất cả mọi giải bóng hấp dẫn trong…

5 hoạt động không thể bỏ qua khi đi du lịch Phú Quốc dịp tết

Nhiều bạn cứ hỏi Cakhia TV là Tết này đi du lịch Phú Quốc có gì mới và hấp dẫn không? Câu trả lời không chỉ là…

Những địa điểm check in, đi chơi đón Noel tại Hà Nội

Không khí lễ hội ngày cuối năm diễn ra khá rộn ràng và náo nhiệt, nhất là vào tháng 12 với 2 ngày lễ là Giáng sinh…

Lịch trình 3 ngày 2 đêm khám phá Bàu Trắng

Mũi Né – địa điểm du lịch nổi tiếng với Đồi cát đỏ au, lâu đài rượu vang đẹp như trời âu hay bãi đá ông địa…

Top 10 Nhà Thờ Cổ Nhất Việt Nam Còn Tồn Tại Đến Ngày Nay

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

10 Nhà Thờ Cổ Nhất Nhì Việt Nam

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *