Top 10 khách sạn 3 sao Hội An gần phố cổ đẹp mà giá dưới 800k

Rate this post

Për ju që udhëtoni për herë të parë në Hoi An, do të habiteni shumë. Sidomos të zgjedhësh cilin hotel të rezervosh në Hoi An ose ku të rezervosh një hotel në Hoi An është mënyra më e përshtatshme për të vizituar dhe pushuar. Prandaj, duke vazhduar temën e rishikimit të hoteleve, në këtë artikull Cuong Travel dëshiron të ndajë me ju përvojat e dobishme të rezervimit të hoteleve Hoi An, si dhe 10 hotelet më të lira me 3 yje Hoi An pranë zonës. Qyteti i vjetër për referencën tuaj.

klient-san-hoi-an00013

Si zakonisht, përpara se të dua të di se ku të rezervoj një dhomë hoteli në Hoi An, së pari kuptoj shkurtimisht hartën turistike Hoi An. Destinacionet turistike Hoi An janë të shumta, por më të famshmet dhe më të njohurat shpesh përqendrohen pranë zonës së qytetit të vjetër si tregu Hoi An, plazhi An Bang, pylli i kokosit 7 Mau, Cu Lao Cham, .. Hotelet Hoi An do të shpërndahen në 2 zonat kryesore: qendra e qytetit të vjetër dhe përgjatë plazhit Cua Dai

klient-san-hoi-an00001

>>> Shihni më shumë: Eksperiencë udhëtimi në Hoi An 3 ditë 2 netë Super Kursime të vetë-mjaftueshme nga A në Z

Hotelet Hoi An pranë qytetit të vjetër janë të shumtë dhe të ndryshëm nga buxheti në klas të lartë. Dhe për shkak se është shumë i përshtatshëm për t’u vizituar, hotelet Hoi An në këtë zonë shpesh kanë një çmim paksa të lartë dhe kanë një situatë me dhoma të plota. Kështu që ju duhet të punoni shumë për ta gjetur atë. Sa i përket vendndodhjes, qyteti i vjetër është në lagjen Minh Anh, në qytetin Hoi An, kështu që ju vetëm duhet të rezervoni hotelet e vendosura në qytet.

klient-san-hoi-an00012

Hotelet në zonën e plazhit Cua Dai janë kryesisht vendpushime të klasit të lartë për të përmbushur nevojat e turistëve të Hoi An. Përsa i përket çmimit është edhe i larmishëm, por është i bukur, i qetë dhe afër detit. Nga hotelet Hoi An në zonën e plazhit Cua Dai deri në qendër të qytetit të vjetër, duhen vetëm rreth 10 minuta për të vozitur, kështu që është i përshtatshëm për të lëvizur.

Zakonisht, për ata prej jush që udhëtoni për herë të parë në Hoi An, dëshironi të vizitoni dhe eksploroni, kështu që këtu Cuong Travel do t’ju prezantojë me 10 hotelet më të lira me 3 yje Hoi An pranë qytetit të vjetër. Kjo përfshin

>>> Shih më shumë: Top 5 atraksionet turistike Hoi An që nuk mund t’i humbisni

1. Hotel Paradise Hoi An

 • Adresa: 86/6 Tran Hung Dao, Cam Pho, Hoi An.
 • Çmimi i referencës: 650 mijë
 • Vlerësimi i përgjithshëm: hotel i pastër, i qetë, krevat i rehatshëm, staf entuziast, shërbimi i marrjes me qira të biçikletave, pishinë por pa çati, kështu që është pak me diell

klient-san-hoi-an00006

Nga Paradise Hoi Një hotel në qendër të qytetit të vjetër është vetëm 300 m larg, kështu që duhen rreth 5 minuta për të ecur. Shumë i përshtatshëm për të vizituar, ngrënë dhe luajtur gjatë natës. Ky hotel i lirë me 3 yje Hoi An ka një dizajn mjaft të thjeshtë, por në këmbim ka një kopsht të madh, çdo dhomë ka dritare, kështu që është i ajrosur dhe ka dritë të mjaftueshme natyrore. Megjithëse dhomat në hotelin Paradise Hoi An janë vetëm dysheme me pllaka dhe duken pak të vjetruara, ato vlerësohen si të pastra dhe komode. Çdo banjë ka një vaskë në këmbë ose shtrirë në varësi të llojit. Sidomos në këtë hotel të lirë me 3 yje Hoi An, përveç dhomave për 2 të ftuar, 3 të ftuar dhe 4 të ftuar, ka edhe konvikte për 6-8 të ftuar nga të cilët mund të zgjidhni. Lidhur me objektet e hotelit Paradise Hoi An, ka një restorant që shërben mëngjesin në shuplakë dhe një pishinë të hapur.

Tham Khảo Thêm:  Top 10 nhà hàng Ninh Bình chuyên đặc sản bao ngon bao rẻ

2. Hotel Son Trang Hoi An

 • Adresa: Nr. 26 Minh An Street, Cam Pho Ward, City. Hoi An
 • Çmimi referencë: 400k – 1400k
 • Vlerësim i përgjithshëm: afër shumë vendeve për të ngrënë, hotel i ri, dhomë e këndshme por izolim paksa i dobët i zërit, staf miqësor, mëngjes me pak pjata por të shijshme.

klient-san-hoi-an00011

Në përputhje me vlerësimin, hoteli i sapondërtuar Son Trang Hoi An ka një dizajn jashtëzakonisht luksoz dhe të sofistikuar në stilin e Hoi An indokin. Dhomat në këtë hotel të lirë me 3 yje Hoi An janë mjaft tërheqëse me tonet e verdha të bojës së murit, dyshemetë prej druri dhe mobiljet prej druri kafe të theksuara me detaje dekorative blu.

Çdo dhomë ka një dritare dhe madje edhe tualeti ka një dritare në mënyrë që të ndihet i ajrosur. Vini re se disa dhoma në hotelin Son Trang Hoi An kanë mure xhami dhe perde. Për sa i përket komoditetit të këtij hoteli Hoi An, ka një zonë restoranti që shërben mëngjesin a la carte, një zonë pritjeje e dekoruar shumë bukur për vizitorët që të bëjnë fotografi dhe madje edhe një shërbim me qira biçikletash.

>>> Shihni më shumë: SHKO në Vinpearl Land South Hoi An [ HAY] Kodrat Ba Na [ VUI HƠN]

3. Një Boutique Hotel Tran

 • Adresa: 10 Luu Quy Ky, Minh An, Hoi An
 • Çmimi referencë: 550k – 900k
 • Vlerësimi i përgjithshëm: distanca në këmbë deri në Lagjen e Vjetër, hotel i këndshëm, dhomë e pastër, staf entuziast, mëngjes i mirë dhe marrja me qira e biçikletave falas

klient-san-hoi-an00004

Një Hotel Tran Boutique është vetëm 1 rrugë nga qyteti i vjetër, kështu që ju mund ta vizitoni lehtësisht me këmbë. Ky hotel i lirë me 3 yje Hoi An bën përshtypje me stilin e tij të dizajnit fshatar me materialin kryesor prej druri. Dhoma është kompakte, e thjeshtë por e pajisur plotësisht. Dhe pika kryesore e hotelit A Tran Boutique që është i popullarizuar nga shumë turistë në Hoi An është zona e pishinës dhe bari në çati. Prandaj, mund të ktheheni për t’u çlodhur dhe për të parë qytetin e bukur të vjetër të Hoi An nga lart. Pranë tij ka edhe një shezlong. Në këtë hotel të lirë me 3 yje Hoi An, ka edhe një zonë restoranti që shërben mëngjesin a la carte, ushqimi nuk është shumë, por konsiderohet i shijshëm.

4.Hoian Nostalgia Hotel & Spa

 • Adresa: Rruga Hung Vuong 103, Cam Pho Ward, Hoi An
 • Çmimi referencë: 750k – 2050k
 • Vlerësimi i përgjithshëm: pranë qytetit të vjetër, mund të huazohet staf entuziast, pishinë e madhe dhe biçikleta falas.

klient-san-hoi-an00005

Hoian Nostalgia Hotel & Spa është rreth 1 km nga Hoi An qytet i lashtë, por në kthim hapësira është mjaft e qetë dhe komode. Ky hotel Hoi An me 3 yje ka një dizajn të thjeshtë modern të përbërë nga 2 kate të kombinuara me një pishinë të madhe. Përveç kësaj, Hoian Nostalgia Hotel & Spa ka gjithashtu një zonë të madhe restoranti që shërben mëngjes në shuplakë me një shumëllojshmëri pjatash. Dhomat janë të thjeshta, por të pajisura plotësisht me mobilje krejt të bardha në një stil klasik mjaft të sofistikuar. Në të njëjtën kohë, ky hotel i lirë me 3 yje Hoi An ka gjithashtu shërbime spa për mysafirët që të pushojnë pas një dite eksplorimi në Hoi An.

Tham Khảo Thêm:  Uống nhiều trà sữa liệu có tốt? Top 6 tác hại của trà sữa mà bạn nên biết | Tin Tức

>>> Shihni më shumë: Të gjitha informacionet rreth Vinwonders Nam Hoi dhe A i dini të gjitha?

5. Hotel Hoi An Ivy

 • Adresa: 01 Dao Duy Tu, Cam Pho, Hoi An
 • Çmimi referencë: 480k – 990k
 • Vlerësimi i përgjithshëm: ka një restorant, një bar, pranë lumit dhe qytetit të vjetër, dhoma është e madhe dhe e pastër, stafi është entuziast

klient-san-hoi-an00009

Hoi An Ivy Hotel është një nga hotelet e reja të lira Hoi An me 3 yje, me një dizajn modern luksoz. Shumica e dhomave të hotelit Hoi An Ivy janë të bollshme dhe kanë ballkone për të shijuar pamjen. Në veçanti, dhomat në papafingo kanë vetëm dritare. Tualeti në çdo dhomë është gjithashtu mjaft i madh, modern dhe gjithashtu ka dritare. Ky hotel me 3 yje Hoi An ndodhet pikërisht pranë lumit romantik Thu Bon dhe vetëm 600 metra nga qyteti i vjetër, kështu që është gjithashtu i përshtatshëm për të lëvizur. Ekziston edhe një zonë restoranti që shërben shuplakë mëngjes në Ivy Seafood Hotel

6. Calla Hotel Hoi An

 • Adresa: 100 Dao Duy Tu, Cam Pho Ward, Hoi An
 • Çmimi referencë: 500k – 660k VND
 • Vlerësimi i përgjithshëm: hotel modern, dhoma të këndshme, të pajisura plotësisht, pishinë të madhe dhe mëngjes shumë të mirë

klient-san-hoi-an00010

Një tjetër hotel i lirë me 3 yje Hoi An pranë qytetit të vjetër për referencën tuaj këtu. Nga hoteli Calla Hoi An, është vetëm rreth 1 km nga qyteti i vjetër, por në kthim ka një hapësirë ​​të qetë dhe të ajrosur. Ky është gjithashtu një nga hotelet e reja me 3 yje Hoi An, shumica e dhomave në hotelin Calla Hoi An kanë një ballkon, kështu që ju mund të shijoni pamjen e qytetit të lashtë Hoi An nga larg. Dhomat janë moderne dhe luksoze me dysheme imitimi të pllakave të drurit dhe dyer xhami, por janë gjithashtu të stilit Hoi An me detaje dekorimi me fener. Ky hotel i lirë me 3 yje Hoi An ka një zonë restoranti të dekoruar bukur, por komod me një zonë mjaft të madhe pishinë.

7. Hotel Hoi An Green Apple

 • Adresa: 36 Phan Dinh Phung, Cam Pho Ward, Hoi An
 • Çmimi referencë: 700k – 1300k
 • Vlerësimi i përgjithshëm: vend i përshtatshëm për të vizituar ndonjë gjë, dhomë e pastër, ballkon i madh dhe staf i vëmendshëm

klient-san-hoi-an00003

Hoteli Hoi An Green Apple është gjithashtu rreth 1 km nga qyteti i vjetër, kështu që është mjaft i qetë dhe i përshtatshëm për të lëvizur. Pika kryesore e hotelit Hoi An është pishina e madhe që kalon përgjatë hotelit me shezllone dielli në mënyrë që mysafirët të mund të pushojnë plotësisht. Dhomat e Hotel Hoi An Green Apple kanë gjithashtu një dizajn modern luksoz me dyer të gjera xhami për të marrë erën dhe për të shijuar peizazhin e ftohtë. Disa dhoma kanë gjithashtu një vaskë. Përveç kësaj, ky hotel i lirë me 3 yje Hoi An ka gjithashtu një zonë restoranti që shërben shuplakë mëngjesi me shumë pjata të shijshme. Dhe ndizni kallamin e sheqerit për ju, në Hotel Hoi An Green Apple, ka edhe një shërbim falas për marrjen me qira të biçikletave.

8. Central Hoi An Hotel

 • Adresa: 301 Nguyen Duy Hieu, Son Phong Ward, Hoi An
 • Çmimi referencë: 700k – 1150k VND
 • Vlerësimi i përgjithshëm: dhomë e madhe dhe e bukur; Pishinë e madhe, staf entuziast dhe biçikleta me qira pa pagesë

klient-san-hoi-an00007

Nga hoteli Central Hoi An në qytetin e vjetër është vetëm rreth 200 m, kështu që ky është një nga hotelet e lirë me 3 yje Hoi An i zgjedhur nga shumë turistë. Ky hotel Hoi An ka një dizajn të bukur, të sofistikuar dhe shumë Hoi An me mure të verdhë dhe fenerë karakteristikë. Dhomat janë të pajisura plotësisht, të bollshme dhe të pastra. Shumë dhoma kanë ballkone të mëdha dhe mund të shohin qytetin e vjetër nga lart shumë të bukur. Por vlen të përmendet se zona e pishinës është shumë e madhe dhe e bukur, dhe ka një kopsht për vizitorët për t’u çlodhur dhe për t’u çlodhur. Central Hoi An hotel shërben gjithashtu shuplakë mëngjes me pjata tipike të qytetit të vjetër.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 địa điểm thưởng thức Macchiato ngon ở Sài Gòn | Tin Tức

9. Uptown Hoi An Hotel & Spa

 • Adresa: 209 Ly Thuong Kiet, Son Phong, Hoi An
 • Çmimi referencë: 700k – 1600k
 • Vlerësimi i përgjithshëm: Dhoma ka një ballkon të madh dhe të pastër, pishina në çati ka një pamje të bukur, stafi është i vëmendshëm dhe ju mund të huazoni biçikleta falas.

klient-san-hoi-an00008

Nga Uptown Hoi An Hotel & Spa, duhen vetëm rreth 5 minuta për të arritur në qytetin e vjetër. Për të mos përmendur në këtë hotel të lirë me 3 yje në Hoi An, ka gjithashtu një pishinë në çati me një pamje 360 ​​gradë për të shijuar pamjen dhe check-in nga lart. Uptown Hoi An Hotel & Spa ka një dizajn modern, të thjeshtë por të sofistikuar. Shumica e dhomave të hotelit kanë një ballkon me xham të madh, kështu që është i ndritshëm dhe i ajrosur duke shijuar pamjen e bukur të spektrit antik nga lart. Përveç kësaj, në këtë hotel të lirë me 3 yje Hoi An, ka edhe një restorant që shërben shuplakë mëngjesi me shumë pjata të shijshme që janë specialitete Hoi An. Në të njëjtën kohë, Uptown Hoi An Hotel & Spa ka gjithashtu shërbime spa për të ftuarit për t’u çlodhur pas një dite vizite në qytet.

10. Thien Thanh Boutique Hotel

 • Adresa: Rruga Ba Trieu Nr. 16, Cam Pho Ward, Hoi An
 • Çmimi referencë: 800k – 1300k
 • Vlerësimi i përgjithshëm: dhoma mjaft të qeta, të bollshme, mëngjes i shijshëm dhe staf entuziast

klient-san-hoi-an00002

Thien Thanh Boutique është një nga hotelet e lirë me 3 yje Hoi An që e duan shumë turistë, veçanërisht turistët e huaj. Për shkak se hoteli butik Thien Thanh ndodhet në periferi të qytetit Hoi An, është mjaft i qetë, ju mund të shihni fushat nga lart dhe është vetëm rreth 1 km nga qyteti i vjetër, kështu që është gjithashtu i përshtatshëm për të lëvizur.

Ky hotel Hoi An ka një dizajn modern me pak vend, por dhomat janë mjaft të bollshme dhe të ajrosura. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje. Në Thien Thanh Boutique, ka gjithashtu një zonë restoranti që shërben mëngjes dhe darkë sipas kërkesës. Zona e kafenesë dhe shezllonet në çati janë shumë të lezetshme. Shtoni një pishinë të madhe të brendshme për të notuar lirshëm

Më lart, Cuong Travel ndau me ju përvojën e rezervimit të hoteleve në Hoi An dhe ju prezantoi me 10 hotelet më të lira me 3 yje Hoi An pranë qytetit të vjetër për referencën tuaj. Shpresojmë që me këtë informacion, nuk do të keni nevojë të hezitoni të rezervoni një dhomë hoteli kur udhëtoni për ushqim deti, apo jo? Pra, çfarë po prisni, mos krijoni një ekip dhe bëni një udhëtim në Hoi An për të zbuluar menjëherë qytetin e vjetër me shumë gjëra interesante dhe shkoni. Shpresoj qe te kaloni sa me mire dhe te kaloni mire

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 10 khách sạn 3 sao Hội An gần phố cổ đẹp mà giá dưới 800k . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV là địa chỉ cung cấp link phát sóng bóng đá Sea Games với chất lượng Full HD. Tất cả mọi giải bóng hấp dẫn trong…

5 hoạt động không thể bỏ qua khi đi du lịch Phú Quốc dịp tết

Nhiều bạn cứ hỏi Cakhia TV là Tết này đi du lịch Phú Quốc có gì mới và hấp dẫn không? Câu trả lời không chỉ là…

Những địa điểm check in, đi chơi đón Noel tại Hà Nội

Không khí lễ hội ngày cuối năm diễn ra khá rộn ràng và náo nhiệt, nhất là vào tháng 12 với 2 ngày lễ là Giáng sinh…

Lịch trình 3 ngày 2 đêm khám phá Bàu Trắng

Mũi Né – địa điểm du lịch nổi tiếng với Đồi cát đỏ au, lâu đài rượu vang đẹp như trời âu hay bãi đá ông địa…

Top 10 Nhà Thờ Cổ Nhất Việt Nam Còn Tồn Tại Đến Ngày Nay

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

10 Nhà Thờ Cổ Nhất Nhì Việt Nam

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *