Top 10 app vẽ trên iPad miễn phí đẹp nhất hiện nay

Rate this post

iPad tani është një pajisje mësimore dhe funksionuese për shumë njerëz. Sidomos për ata që duan të mësojnë të vizatojnë dhe të dizajnojnë, iPad do t’ju mbështesë shumë dhe lehtë për t’u manipuluar. Të bëhesh piktor në epokën 4.0 bëhet lehtësisht e thjeshtë dhe profesionale. Me aplikacionet e mëposhtme, ju mund të çlironi pasionin tuaj krijues direkt në pajisjen tuaj. Le të hedhim një vështrim në Top 10 aplikacionet më të mira dhe më të shkarkuara të vizatimit të iPad me Cà Khịa TV sot!

Adobe Fresco – Aplikacion profesional për vizatim dhe redaktim fotografish

Botuesi: Adobe Inc.

Data e publikimit: Nëntor 2019

Lidhja e shkarkimit të Adobe Fresco

Adobe Fresco është një Aplikacioni i vizatimit në iPad sapo u publikua në vitin 2019. Ky është një projekt i dashur për një kohë të gjatë i Adobe kushtuar artistëve dixhitalë. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një Softuer falas për vizatim në iPad dhe më e mira sot duhet të provoni Adobe Fresco. Ky softuer mbështet si raster ashtu edhe vektor, posaçërisht për stilolapsat, ekranet me prekje.

Aplikacioni falas i vizatimit në iPad foto 1

Adobe Fresco – aplikacion i ri dhe i optimizuar

Karakteristikat e Adobe Fresco janë shumë të ndryshme me mjete krejtësisht të reja që softuerët e tjerë mund të mos i kenë. Sidomos Live Brush ndihmon për të simuluar ngjyrat në mënyrën më natyrale. Megjithatë, Adobe Fresco nuk është falas, ju duhet të paguani një tarifë të vogël mujore për të ruajtur mjetin në makinë. Pra, ky mund të jetë softueri për artistët, artdashësit që synojnë teknologjinë e përparuar.

iPastels – Softuer falas, realist për vizatim iPad

Botuesi: Norbyte

Data e publikimit: Mars 2022

Lidhja e shkarkimit të iPastels

iPastels është një Aplikacioni i vizatimit në iPad E publikuar rishtazi sot, por tërheq shumë përdorues. Sidomos për ata që sapo kanë filluar të mësojnë të vizatojnë, ai ka aftësinë të mbështesë jashtëzakonisht mirë. Dhe edhe nëse keni përvojë në vizatim, duhet të provoni ta shkarkoni në kompjuterin tuaj për ta përdorur. Sepse me veçoritë e iPastels, ju mund të skiconi një pamje jashtëzakonisht realiste.

Aplikacioni falas i vizatimit në iPad Picture 2

iPastels – softuer falas për artdashësit

Ndërfaqja e aplikacionit është shumë e lehtë për t’u përdorur, edhe nëse jeni i ri në të, mund ta përdorni për herë të parë. Në të njëjtën kohë, softueri është plotësisht i lirë për t’u shkarkuar për përdoruesit. Ju gjithashtu mund të përzieni manualisht ngjyrat në vetë aplikacionin për të krijuar ngjyra unike. iPastels mund të thuhet se janë softuer për ata që i duan fotografitë realiste në letër, por nuk duan të njollosin rrobat e tyre kur vizatojnë.

Tham Khảo Thêm:  Cách đắp mặt nạ sai lầm khiến da không những không đẹp lại còn xấu đi | Tin Tức

Adobe Illustrator – Mjet me veçori të fuqishme

Botuesi: Adobe Inc.

Data e publikimit: Janar 1987

Lidhja e shkarkimit të Adobe Illustrator

Një tjetër softuer vizatimi në iOS që pëlqehet nga shumë të rinj është Illustrator nga prodhuesi jashtëzakonisht i famshëm Adobe. Ky është një mjet që ka një histori të gjatë zhvillimi dhe të cilit i besojnë shumë njerëz. Adobe Fresco gjithashtu është zhvilluar në bazë të këtij softueri dhe është ende duke u përmirësuar dhe përmirësuar vazhdimisht. Deri më tani, pjesa e tregut duke përdorur Illustrator si aplikacion vizatimi në iPad ende përbën numrin më të madh. Edhe pse duhet të paguajë një tarifë, në këmbim ajo sjell profesionalizëm, duke mbështetur mjete të fuqishme për punën e përdoruesve.

Aplikacioni falas për vizatim në iPad 3

Softuer i vjetër me grup mjetesh me funksione të plota

Adobe Illustrator është kryesisht për ata që përdorin vektorë për të ilustruar piktura unike. Një seri veçorish të mbështetjes së përdoruesit si shtresat, kornizat bazë, ngjyrat dhe skemat e ngjyrave, etj. Pas përfundimit, përdoruesit mund të sinkronizohen me Creative Cloud. Më pas konvertojeni në një skedar ose printojeni, shkarkoni sipas dëshirës. Nëse synoni profesionalizmin në punë, mos e injoroni këtë softuer.

Procreate – Lehtë për t’u manipuluar, vizatim i pakufizuar

Botuesi: Savage Interactive

Data e publikimit: 16 mars 2011

Krijo lidhjen e shkarkimit

Procreate është gjithashtu një softuer vizatimi në tabletët iPad që ekziston për një kohë të gjatë dhe përdoret nga artistët. Aplikacioni është zhvilluar ekskluzivisht për sistemet operative iOS dhe iPadOS. Për ata që janë të apasionuar pas vizatimit të komikeve, është e pamundur të mos dinë për Procreate. Ky mjet ka mbështetje jashtëzakonisht të fuqishme të përdoruesit dhe funksionim të lehtë që herën e parë. Me funksionin e Refuzimit të Palmës, krijon një ndjenjë komode që i ndihmon përdoruesit të jenë vazhdimisht krijues.

Aplikacioni falas për vizatim në iPad 4

Procreate – aplikacioni i përdorur nga kompanitë kryesore

Një seri studiosh të njohura komike dhe filmash kanë sjellë produktet e tyre në treg falë Procreate. Softuer për vizatim në iPad Ky produkt është vlerësuar gjithashtu nga Apple për veçoritë e tij të jashtëzakonshme që vlerësohen shumë. Edhe pse ka një tarifë për t’u përdorur, do ta gjeni shumë mirë që ia vlen paratë. Paleta e ngjyrave në Procreate është e pasur dhe e larmishme, me shumë modele stilolapsash dhe aftësi për të përshtatur shumë mirë rezolucionin. Ndërfaqja e aplikacionit është gjithashtu jashtëzakonisht intuitive, duke krijuar një ndjenjë artistike profesionale.

SketchBook – Siguroni hapësirën më optimale të vizatimit

Botuesi: Autodesk

Data e publikimit: 16 maj 2016

Lidhja e shkarkimit të SketchBook

SketchBook është një aplikacion vizatimi plotësisht falas për iPad për ata që janë të apasionuar pas pikturës. Ai ka të dy versionet për iOS dhe Android, kështu që sot zë një pjesë jashtëzakonisht të lartë të tregut në treg. SketchBook mbështet grafika raster për skicim dhe animacion. Nëse dëshironi të përdorni versionin që sinkronizohet me Dropbox, duhet të paguani për të hapur veçori më të avancuara.

Tham Khảo Thêm:  HƯỚNG DẪN làm thủ tục Bamboo Airway mới nhất 2023

Aplikacioni falas për vizatim në iPad 5

Autodesk SketchBook me një grup të fuqishëm mjetesh

Aplikacioni SketchBook ofron një hapësirë ​​pune jashtëzakonisht fleksibël dhe të optimizuar për ata që janë në lëvizje. Ndërfaqja e programit të vizatimit është jashtëzakonisht profesionale me një sërë veçorish. Shumë përdorues e vlerësojnë këtë gjithashtu si aplikacionin me mjetin më të fuqishëm të furçës në dispozicion sot. Përveç kësaj, mjeti i simetrisë së SketchBook është gjithashtu një avantazh i jashtëzakonshëm që jo të gjithë softuerët e kanë. Ju duhet vetëm të vizatoni gjysmën dhe aplikacioni do të sinkronizojë gjysmën tjetër automatikisht.

Vectornator – Aplikim profesional i dizajnit të vektorit

Botuesi: Linearity GmbH

Data e publikimit: 2017

Lidhja e shkarkimit të Vectornator

Vërtetë me emrin e tij, Vectornator është një aplikacion vizatimi iPad i përshtatshëm për ata që përdorin vektorë për të dizajnuar. Ai ofron mjete profesionale dhe një platformë të fuqishme për ju për të krijuar ilustrime të shkëlqyera me paraqitje të bukura dhe të detajuara. Softueri ka gjithashtu një version për Microsoft-in, duke vizatuar duke përdorur stilolapsin dhe ekranin me prekje. Vectornator është plotësisht falas me shumë ide në dispozicion për ju për të eksperimentuar.

Aplikacioni falas për vizatim në iPad 6

Mjet jashtëzakonisht profesional për vizatim me vektor

Pavarësisht nëse jeni fillestar ose piktor profesionist, mund të përdorni akoma Vectornator. Mjetet e fuqishme e bëjnë fotografinë më të detajuar. Ju mund të vizatoni logot, modele ose dizajne mund të bëhen gjithashtu. Sidomos në iPad, aplikacioni mbështet multitasking duke i lejuar përdoruesit të manipulojnë drag and drop jashtëzakonisht lehtë.

Linea Sketch – Shpalosni kreativitetin tuaj me hapësirën tuaj

Botuesi: The Iconfactory

Data e publikimit: 9 shtator 2019

Lidhja e shkarkimit të Linea Sketch

Linea Sketch është një zgjidhje për këdo që është duke kërkuar për një aplikacion vizatimi në iPad sot. Aplikacioni është i aftë të krijojë goditje perfekte me vetëm disa nga skicat tuaja. Iconfactory – prodhuesi gjithashtu ka shumë përvojë në zhvillimin e softuerit që funksionon në iOS. Kjo është arsyeja pse do të zbuloni se Linea Sketch ofron ekuilibrin e përsosur, mjete të lehta për t’u përdorur dhe ndërfaqe të optimizuar.

Aplikacioni falas i vizatimit në iPad Figura 7

Çlironi pasionin tuaj për kreativitetin me Linea Sketch

Aplikacioni Linea Sketch është i përshtatshëm për ata që duan të dizajnojnë në një hapësirë ​​kompakte me një larmi ngjyrash dhe mjetesh. Kjo do të thotë që ju mund të bëni gjithçka me detaje ekstreme dhe pa anashkaluar asnjë pjesë të vogël. Linea Sketch mbështet plotësisht veglat e përdoruesve nga shtresat, ziplines, kornizat, gomat, etj. Në të njëjtën kohë, ju gjithashtu mund të eksportoni punën tuaj në shumë formate të ndryshme dhe t’i sinkronizoni ato nëpër pajisje.

MediBang Paint – softuer vizatimi iPad për karikaturistët

Botuesi: MediBang Inc.

Data e lëshimit: 2015

Lidhja e shkarkimit të MediBang Paint

Nëse pyesni se nga cili aplikacion janë nxjerrë seritë anime, është MediBang Paint. Ky është një mjet i dashur nga shumë artistë japonezë. Ka gjithashtu udhëzime se si të përdorni veçoritë e reja në faqen kryesore të aplikacionit. Pra, është vlerësuar si softueri më i mirë i vizatimit komik sot. Nëse jeni të apasionuar pas kësaj fushe, nuk duhet të injoroni MediBang Paint!

Tham Khảo Thêm:  Tổng hợp nước hoa xịt quần áo giá sinh viên lưu hương lâu | Tin Tức

Aplikacioni falas i vizatimit në iPad Figura 8

MediBang Paint – softuer profesional i vizatimit komik

MediBang Paint sjell shumë mjete për të ndihmuar përdoruesit të krijojnë vepra. Ndërfaqja e lehtë për t’u përdorur, shumëllojshmëria e furçave dhe stili i guximshëm japonez i ngjyrave. Ky softuer vizatimi i iPad i lejon gjithashtu përdoruesit të ruajnë dhe ndajnë punën e tyre sapo të përfundojë. MediBang Paint është plotësisht falas për t’u shkarkuar dhe përdorur, dhe është një vend krijues për shumë artistë.

Skica Tayasui – Një mjet vizatimi i pasur me veçori

Botuesi: Tayasui

Data e publikimit: 8 Prill 2016

Lidhja e shkarkimit të Skicave Tayasui

Tayasui Sketches është aplikacioni i vizatimit në iPad Zhvilluar nga artistë profesionistë. Qëllimi i lëshimit të këtij softueri është të krijojë një mjedis me mjetet e nevojshme nga ato themelore në ato të avancuara. Duke promovuar kështu të gjitha idetë, përzierjen e ngjyrave, akuarelit etj. për të krijuar realizëm për veprën. Ndërfaqja e thjeshtë dhe unike ju ndihmon të përshtateni dhe të veproni shpejt dhe thjesht.

Aplikacion falas për vizatim në iPad 9

Aplikacioni mbështet shumë furça të personalizuara

Ky softuer ofron shumë mjete nga furçat, mjetet e korrigjimit të ngjyrave, shtresat, nxjerrja e skedarëve, etj. Ju mund të shprehni çdo ide në mendjen tuaj nga logot, pikturat, tregimet… Me më shumë se 20 mjete personalizimi, përdoruesit mund të modifikojnë lehtësisht dhe manipuloni që nga hera e parë. Tayasui Sketches paguhet gjithashtu për t’u përdorur dhe nuk është aq i shtrenjtë sa softueri i tjerë.

ArtRage – Softuer që ofron mjete fleksibël

Botuesi: Ambient Design Ltd

Data e publikimit: Qershor 2019

Lidhja e shkarkimit të ArtRage

Aplikacioni i fundit i vizatimit në iPad për të cilin duam të flasim është ArtRage. Ky është një softuer ndër-platformë që mbështet jo vetëm iOS, iPadOS, por edhe Windows dhe Android. Pra, pavarësisht se çfarë pajisje përdorni, mund ta shkarkoni në kompjuterin tuaj për ta përjetuar. Në të njëjtën kohë, ArtRage gjithashtu ofron shumë mjete fleksibël për të mbështetur përdoruesit. Mund të lyeni piktura me vaj, bojëra me spërkatje, penela me laps etj.

Aplikacioni falas për vizatim në iPad 10

Piktura me ngjyra të përziera nga ArtRage

ArtRage ofron shumë furça me aftësinë për të personalizuar trashësinë, gjerësinë për punën më realiste. Ky aplikacion është për njerëzit që pëlqejnë dizajnet raster në kanavacë. Ju mund të çlironi kreativitetin tuaj, të përzieni ngjyrat, të përzieni ngjyrat, të përdorni materiale të ndryshme pikture. Më pas ekstraktoni në formate të ndryshme skedari ose ruani punën tuaj.


A jeni një dashnor i vizatimit dhe po kërkoni mjetet e duhura? Ju lutemi referojuni listës së aplikacioneve të vizatimit në iPad që ne rekomandojmë. Çdo mjet është i përshtatshëm për shumë stile të ndryshme vizatimi. Në të njëjtën kohë, të gjithë kanë ndërfaqe mjaft shkencore, mbështetje maksimale të përdoruesit.

Đây là bài viết chia sẻ Top 10 app vẽ trên iPad miễn phí đẹp nhất hiện nay của Cakhia TV trang web xem trực tiếp bóng đá miễn phí phục vụ hàng triệu người hâm mộ bóng đá Việt Nam. Chúc các bạn có một ngày vui vẻ !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV là địa chỉ cung cấp link phát sóng bóng đá Sea Games với chất lượng Full HD. Tất cả mọi giải bóng hấp dẫn trong…

5 hoạt động không thể bỏ qua khi đi du lịch Phú Quốc dịp tết

Nhiều bạn cứ hỏi Cakhia TV là Tết này đi du lịch Phú Quốc có gì mới và hấp dẫn không? Câu trả lời không chỉ là…

Những địa điểm check in, đi chơi đón Noel tại Hà Nội

Không khí lễ hội ngày cuối năm diễn ra khá rộn ràng và náo nhiệt, nhất là vào tháng 12 với 2 ngày lễ là Giáng sinh…

Lịch trình 3 ngày 2 đêm khám phá Bàu Trắng

Mũi Né – địa điểm du lịch nổi tiếng với Đồi cát đỏ au, lâu đài rượu vang đẹp như trời âu hay bãi đá ông địa…

Top 10 Nhà Thờ Cổ Nhất Việt Nam Còn Tồn Tại Đến Ngày Nay

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

10 Nhà Thờ Cổ Nhất Nhì Việt Nam

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *