Top 10 app ghép mặt vào ảnh hot nhất trên điện thoại Android, iPhone 2022

Rate this post

Shkenca dhe teknologjia po zhvillohen gjithnjë e më shumë së bashku me nevojat e ndryshme, të pasura dhe vazhdimisht në ndryshim të punës dhe argëtimit të njerëzve. Duke u përballur me shijen e dëshirës për t’u zhytur në role historike në filmat me lojë shpata, live virtuale me Idols, etj., u lëshua me radhë softueri për përputhjen e fytyrës.

Për më shumë lehtësi, aplikacionet ballë për foto në telefona u lëshuan gjithashtu dhe u bënë shpejt të njohura. Ai i lejon përdoruesit të ndajnë dhe modifikojnë fytyrat nga dy foto të ndryshme direkt në telefonin e tyre inteligjent.

Microsoft Face Swap – Aplikacion realist ballë për ballë

Microsoft Face Swap është një nga programet më të njohura të disponueshme të kolazhit ballë për foto me dhjetëra miliona shkarkime deri në vitin 2021. Pa zhurmë në funksionim, pa kompleksitet me shumë mënyra, filtra, Microsoft Face Swap drejt bukurisë natyrore, e vërtetë e njeriut . E veçanta është se ky aplikacion është i disponueshëm falas në sistemin operativ Android. Kjo ju lejon të vendosni fytyra në fotot e njerëzve të tjerë ose të ndërroni fytyra jashtëzakonisht qesharake. Kjo është gjithashtu mënyra se si aplikacioni fitoi zemrat e shumë përdoruesve.

Lidhja e shkarkimit të shkëmbimit të fytyrave të Microsoft

Aplikacionet kryesore për vendosjen e fytyrave në foto 1

Softueri Microsoft Face Swap

Veçoritë kryesore si transplantimi i fytyrës, redaktimi i fytyrës, krijimi i videove të shkurtra, redaktimi i fotografive në përgjithësi, etj. mbështesin maksimalisht përdoruesit. Funksionimi i kolazhit të fotografive është jashtëzakonisht i thjeshtë, i lehtë për t’u përdorur herën e parë. Thjesht duhet të zgjidhni një foto të preferuar, softueri do t’ju lejojë të zgjidhni shabllonin e disponueshëm dhe të kryeni automatikisht operacionin tjetër. Duke ardhur te Microsoft Face Swap, ju mund të ndërroni fytyrën tuaj me të famshëm ose personazhe filmash me teknologji të mahnitshme të ndërrimit të fytyrave, etj. Përveç kësaj, përdoruesit mund të shkëmbejnë gjithashtu deri në 6 fytyra në një foto.

Reface – Softuer shumë interesant për kolazh ballë për foto

Duke iu referuar softuerit të kolazhit të fotografive, është e pamundur të injorohet Reface – një aplikacion i mirë që ofron shumë veçori të dobishme. Jo vetëm i kufizuar në kuadrin e kolazhit të fotografive, ky aplikacion ju lejon gjithashtu të futni fytyrën tuaj në pothuajse çdo gjë, nga fotot vintage, posterat e filmave, te GIF, video, etj. Funksionimi në aplikacion gjithashtu i thjeshtë, pa zhurmë. Thjesht duhet të zgjidhni foton që dëshironi, Reface do t’ju ndihmojë të vendosni fytyrën tuaj në çdo foto ose të bëni një shkëmbim të përsosur të fytyrës me të tjerët.

Lidhja e shkarkimit Reface

Aplikacionet kryesore për vendosjen e fytyrave në foto 2

Aplikacioni i transplantit të fytyrës Reface shkaktoi një stuhi

Duke ardhur në Reface, do të habiteni me foto tepër realiste. Kolazhe të thjeshta dhe të lehta fotografish në ndarjen e fotove dhe videove përmes Messenger dhe rrjeteve të tjera sociale. Në veçanti, me veçorinë e ndryshimit të gjinisë, ndryshimi i fytyrave të fotove jashtëzakonisht qesharake të modalitetit Face Changer, ka pushtuar vërtet zemrat e të gjithëve. Me mbi 100 milionë shkarkime, Reface është me të vërtetë një monument në industrinë e kolazhit.

Tham Khảo Thêm:  Voucher UShop Nay Đã Có Mặt Trên Utop - Mua Hàng Unilever Giá Siêu Tốt | Tin Tức

FaceApp – Softueri për prerjen e fytyrave në fotot e preferuara të fotografëve

FaceApp është një aplikacion i njohur kolazhi ballë për foto me mbi gjysmë milioni shkarkime nëpër platforma. Konsiderohet të jetë softueri më i mirë dhe më i suksesshëm i AI-së celulare ballë për imazh. Avantazhi i FaceApp ndaj aplikacioneve të tjera është në aftësinë e tij për të krijuar portretin perfekt për ju. Me filtrin Impression, veçorinë për të ndryshuar mjekrën, ngjyrën e flokëve, heqjen e rrudhave etj., do të merrni një foto perfekte selfie në një kohë të shkurtër.

Lidhja e shkarkimit të FaceApp

Aplikacionet kryesore për vendosjen e fytyrave në 3 fotografi

FaceApp – aplikacioni më i nxehtë i kolazhit të fotografive sot

FaceApp është një aplikacion i disponueshëm kolazh ballë për foto me një bibliotekë të pasur. Përdoruesit thjesht duhet të aplikojnë fytyrën e tyre në një formë të preferuar dhe më pas të zgjedhin lirisht të shtojnë veçori të tjera. Përveç kësaj, teknologjia AI në aplikacion mund t’ju ndihmojë të argëtoheni me foto që ndryshojnë gjininë, moshën, etj. Përjetoni shpejt këtë aplikacion fantastik FaceApp.

PicsArt – Aplikim mbresëlënës ballë për ballë

PicsArt është emri tjetër që do të shfaqet në krye të aplikacioneve më të nxehta të kolazhit të fotografive për telefonat sot. Me shkarkime të më shumë se gjysmë milioni njerëzve në Google Play, PicsArt konsiderohet si softueri më i mirë falas për transplantimin e fytyrës në dispozicion sot. Theksimi i tij është në shumëllojshmërinë e veçorive, stilin modern estetik dhe hapësirën e ulët të ruajtjes. Përdoruesit mund të çlirojnë krijimtarinë e tyre me redaktuesin e fotografive dhe videove të Picsart. Fotot janë krijuar në mënyrë profesionale si punë e një fotografi. Aplikacioni ju ndihmon gjithashtu të bëni foto, të krijoni animacione qesharake.

Lidhja e shkarkimit të PicsArt

Aplikacionet kryesore për vendosjen e fytyrave në foto 4

Aplikacioni PicsArt

Picsart ka kolazhin dhe redaktorin tuaj gjithëpërfshirës me shumicën e mjeteve që ju nevojiten për një foto të bukur, të sofistikuar dhe të jashtëzakonshme. Mund të përmenden një sërë avantazhesh të jashtëzakonshme të PicsArt si: numër i pakufizuar fotosh të kombinuara, mund të përdoren fytyra të shumta në të njëjtën kohë, …. Së bashku me këtë, aplikacioni ju jep shumë opsione për metodat e ruajtjes, imazhe të mprehta dhe përvoja me shumë filtra të ndryshëm.

Face Swap Live – Aplikacion për të shartuar fytyrat në foto me tendenca të reja dhe unike

Face Swap Live është një aplikacion celular i lëshuar nga Laan Labs në 2015. Softueri i lejon përdoruesit të shkëmbejnë fytyrat me një person tjetër në kohë reale duke përdorur smartfonët e tyre. Përveç shkëmbimit të fytyrave me një person tjetër, ai i lejon përdoruesit të krijojnë video duke përdorur një grup të përfshirë filtrash të drejtpërdrejtë. Tërheqja e Face Swap Live është stili rinor, i freskët, unik, duke ndjekur trendin, ….

Tham Khảo Thêm:  Nên ăn chuối vào lúc nào thì tốt nhất? Giải đáp những thắc mắc nhanh

Lidhja e shkarkimit të Face Swap Live

Aplikacionet kryesore për vendosjen e fytyrave në foto 5

Aplikacioni Face Swap Live

Në veçanti, Face Swap Live gjithashtu i lejon përdoruesit të kombinojnë fotot drejtpërdrejt në transmetim të drejtpërdrejtë, video, etj. Përveç kësaj, aplikacioni ka edhe veçori të tilla si: krijimi i animacioneve, futja e zërit, përshtatja e fytyrës me të famshëm, …. Dhe veçanërisht maskat për fytyrën – një maskë e lezetshme dhe jashtëzakonisht qesharake. Megjithatë, një pikë minus e Face Swap Live është rezolucioni relativisht i ulët i imazhit/videos.

Mixbooth – Softueri që qep fytyrat në foto shkaktoi një stuhi në vitin 2016

Emri tjetër që do të shfaqet në listën e aplikacioneve të shartimit ballë për ballë të disponueshme në telefonat më të njohur sot është Mixbooth. I lançuar në vitin 2016, Mixbooth shkaktoi menjëherë një stuhi dhe shpejt u bë popullor. Një thesar i madh efektesh me shumë veçori unike, tërheqëse dhe filtra të pasur është atraksioni që sjell. Ky është një softuer falas që nuk kërkon lidhje interneti, prandaj është jashtëzakonisht i dobishëm. Detyra juaj është që thjesht të bëni një foto dhe të zgjidhni mjetin sipas preferencave tuaja, aplikacioni do të prodhojë shpejt foto të gjalla dhe të bukura.

Lidhja e shkarkimit të Mixbooth

Aplikacionet kryesore për vendosjen e fytyrave në foto 6

Mixbooth – aplikacioni i transplantit të fytyrës që bëri bujë në vitin 2016

Jo vetëm duke u ndalur në kolazhin e zakonshëm të fotografive, por duke ardhur në Mixbooth mund të kënaqeni me jetesën virtuale me shërbimet komunale. Këto mund të përmenden si modaliteti i rregullimit të shkëlqimit, dobësimi i fytyrës, dobësimi i hundës, etj. Të gjitha synojnë t’u japin përdoruesve një përvojë të këndshme dhe të paharrueshme. Megjithatë, një disavantazh i vogël është se operacioni Mixbooth nuk është aq i thjeshtë sa aplikacionet e tjera të njohura të kolazhit të fotografive.

PicLab – Softueri i njohur i kolazhit të fotografive të fytyrës i gjeneratës 9x

PicLab është një nga pionierët në fushën e krijimit të softuerëve ballë për imazh. Aplikacioni u bë shumë i popullarizuar në mesin e brezit të të rinjve 9x. Me më shumë se 20 filtra modernë dhe unikë të redaktimit të fotografive, secila nga fotot tuaja do të ketë një stil të ndryshëm ngjyrash. Përveç kësaj, përdoruesit kanë shumë opsione në redaktimin e fotografive si ngritje e fytyrës, trashje e vetullave, zvogëlimin e nofullës, mbushjen e buzëve, etj.

Lidhja e shkarkimit të PicLab

Aplikacionet kryesore për vendosjen e fytyrave në foto 7

PicLab – aplikacion i bukur për kolazh fotografish

PicLab i lejon përdoruesit të qepin disa foto në të njëjtën kohë me korniza të shumta. Përveç kësaj, ju mund të lëvizni lart e poshtë çdo foto, të ndryshoni madhësinë e saj, të plotësoni kornizën për foton perfekte. Tipari më mbresëlënës i PicLab është aftësia për të shkruar lehtësisht tekst në foto. Me një shumëllojshmëri shkronjash, ngjyrash dhe veçorish të lëvizjes së lehtë, imazhi bëhet më i butë.

Meitu – Softueri më i fundit i shartimit të fotografive për rininë moderne

Emri tjetër që aktualisht është aplikacioni i preferuar ballë për foto i të rinjve është Meitu. Ky është aplikacioni më i popullarizuar i kolazhit të fotografive të fytyrës në botë sot. Kur provoni këtë softuer, fotot tuaja do të bëhen më të bukura dhe më të lezetshme. Zotërimi i një shiriti veglash me veçori të ndryshme, rezolucion i mprehtë i imazhit, pa thyerje, paqartësi, jashtë fokusit e bën Meitu të marrë shumë dashuri nga përdoruesit.

Lidhja e shkarkimit Meitu

Aplikacionet kryesore për vendosjen e fytyrave në foto 8

Emri që po bën bujë kohët e fundit – Meitu

Duke ardhur në Meitu, nuk do t’ju duhet të shpenzoni shumë përpjekje dhe kohë duke pritur. Shpejtësia e shpejtë e përpunimit të të dhënave, funksionimi i lehtë ju ndihmojnë të merrni shpejt foto të bukura. Ashtu si softuerët e tjerë, Meitu gjithashtu lidhet me faqet e rrjeteve sociale si Facebook, Instagram, Twitter, etj. Mund t’i ndani lehtësisht rezultatet tuaja me të gjithë.

Tham Khảo Thêm:  Voucher GoGi House Hà Nội Giảm Đến 15% | Tin Tức

Snapseed – Pistë për foto të bukura për t’u ngritur

Kandidati tjetër në këtë listë është Snapseed – aplikacioni i njohur dhe i njohur ballë për ballë i të rinjve. Nëse jeni një redaktues profesionist, emri Snapseed nuk është shumë i çuditshëm. Me më shumë se 30 mjete kolazhi dhe redaktimi fotografish si Tune Image, Details, etj., do të keni një foto të bukur në një “notë muzikore”. Snapseed është një produkt që Google lançoi për t’u shërbyer përdoruesve globalë.

Lidhja e shkarkimit të Snapseed

Aplikacionet kryesore për vendosjen e fytyrave në foto 12

Snapseed – një kryevepër nga Google

Ashtu si PicLab, Snapseed gjithashtu i lejon përdoruesit të qepin disa foto në të njëjtën kohë. Jo vetëm kaq, përdoruesit gjithashtu mund të çlirojnë krijimtarinë e tyre me shumë zhanre, stile dhe ngjyra të ndryshme. Një veçori e veçantë është se Snapseed mund të lexojë formatet e imazhit RAW dhe mbështet eksportimin e skedarëve të imazhit me cilësi të lartë. Si rezultat, fotot tuaja do të jenë jashtëzakonisht të mprehta dhe realiste.

Adobe Photoshop Express – Aplikacion profesional ballë për foto

Adobe Photoshop Express është kandidati përfundimtar në krye të aplikacioneve të nxehta të kolazhit ballë për ballë për telefonat. Ky është një emër që preferohet nga redaktorët profesionistë dhe jo nga njerëzit e zakonshëm. Duke ardhur në Adobe Photoshop Express, do të përjetoni filtra të pasur dhe unikë me ngjyra me veçori të plota të redaktimit, kolazhit, turbullimit, etj. Përveç kësaj, softueri ofron gjithashtu super produkte për të hequr defektet dhe defektet. Shkruani shkronja në stile të ndryshme.

Link për të shkarkuar Adobe Photoshop Express

Aplikacionet kryesore për vendosjen e fytyrave në foto 10

Softueri Adobe Photoshop Express

Përvoja me Adobe Photoshop Express, përdoruesit do të kenë foto me rezolucion të lartë, imazhe të mprehta. Mund të rregulloni gjithashtu raportin e pamjes për të kapur momentet më të mira. Megjithatë, me stilin që ndjek trendin klasik, Adobe Photoshop Express nuk pëlqehet nga të rinjtë e sotëm, sepse është i ngadalshëm për të “kapur trendin”. Megjithatë, nuk mund të mohohet profesionalizmi që ky aplikacion u sjell përdoruesve.


Burimi i artikullit: Cà Khịa TV

Đây là bài viết chia sẻ Top 10 app ghép mặt vào ảnh hot nhất trên điện thoại Android, iPhone 2022 của Cakhia TV trang web xem trực tiếp bóng đá miễn phí phục vụ hàng triệu người hâm mộ bóng đá Việt Nam. Chúc các bạn có một ngày vui vẻ !

Related Posts

5 hoạt động không thể bỏ qua khi đi du lịch Phú Quốc dịp tết

Nhiều bạn cứ hỏi Cakhia TV là Tết này đi du lịch Phú Quốc có gì mới và hấp dẫn không? Câu trả lời không chỉ là…

Những địa điểm check in, đi chơi đón Noel tại Hà Nội

Không khí lễ hội ngày cuối năm diễn ra khá rộn ràng và náo nhiệt, nhất là vào tháng 12 với 2 ngày lễ là Giáng sinh…

Lịch trình 3 ngày 2 đêm khám phá Bàu Trắng

Mũi Né – địa điểm du lịch nổi tiếng với Đồi cát đỏ au, lâu đài rượu vang đẹp như trời âu hay bãi đá ông địa…

Top 10 Nhà Thờ Cổ Nhất Việt Nam Còn Tồn Tại Đến Ngày Nay

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

10 Nhà Thờ Cổ Nhất Nhì Việt Nam

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

Top những khách sạn 2 sao giá rẻ ở Ninh Bình

Ninh Bình hiện đang là điểm đến có thể chiều lòng mọi sở thích vi vu của bất kỳ du khách nào, dù là một người yêu…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *