NOTE ngay 15 quán ăn đêm nổi tiếng nhất nhì Hà Nội

Rate this post

Mirë se vini në rubrikën “Restorantet e shijshme” të udhëtimit Cuong. Të ngrënit gjatë natës tani duket se është bërë zakon i njerëzve Ha Thanh. Në hapësirën e qetë të Hanoit gjatë natës, në rrugët e ndritshme, të shijosh ushqime të shijshme me miqtë është një përvojë interesante. Në këtë artikull, Cuong travel do t’ju sugjerojë 15 restorante të jetës së natës në Hanoi që nuk duhet t’i humbisni


1/ Restorant kërmilli i nxehtë Ha Trang

Jo vetëm në Hanoi, kërmijtë e zier janë një pjatë shumë e njohur për shumë njerëz. Salcë e pasur, djegës, limoni, hudhra, xhenxhefil, koriandër, piper, … përzihen në mënyrë harmonike së bashku. Kërmijtë zihen mesatarisht me limon dhe gjethe limoni, jashtëzakonisht të shijshëm. Për të ngrënë me kërmij, mund të porosisni më shumë mango, lakër fasule, kastravec, rul të skuqur, thëllëzë,… për të pasuruar vaktin tuaj. Duke iu referuar kërmijve në zonën e qytetit të vjetër, është e pamundur të mos përmendim restorantin e nxehtë të kërmijve në Ha Trang. Dyqani ndodhet në rrugën Dinh Liet – qendra e qytetit të vjetër. Ky restorant i jetës së natës në Hanoi ndodhet menjëherë jashtë trotuarit, kështu që është mjaft e lehtë për t’u gjetur. Ndoshta sepse kërmijtë janë të shijshëm, adresa është e bukur, kështu që dyqani është gjithmonë i mbushur me njerëz, i mbushur me njerëz që hyjnë e dalin.

por-quan-an-dem-o-ha-noi0010

 • Adresa: Nr. 1 Dinh Liet, Hoan Kiem District, Hanoi
 • Çmimi: 50.000 VND-120.000 VND.

2/ Restorant Huyen Anh Rib Qull

Ky është një nga dyqanet e qullit të natës në Hanoi që pëlqehet nga shumë njerëz dhe ka bërë emrin e tij të markës. Qulli i brinjëve në këtë restorant të natës në Hanoi gatuhet mjaft mirë, brinjët dhe kërci janë të butë dhe aromatike. Të hash shumë vetëm do të ndihesh i ngopur pa u mërzitur kurrë. Shija këtu është mjaft e fortë, dhe është e mrekullueshme të hahet me qull. Edhe nëse hahet vonë natën, qulli është ende i nxehtë, hahet me krisur krokante, i spërkatur me pak piper, i shijshëm pas ngrënies. Nëse ju mungon stomaku, mos harroni të vini në Dong Xuan për të ngrënë qull, të garantuar se do të dashuroheni që në kafshatën e parë.

por-quan-an-dem-o-ha-noi0009

 • Adresa: 14 Dong Xuan, Hoan Kiem
 • Hapur: 6 pasdite deri në 13:30
 • Çmimi: 20,000 VND deri në 50,000 VND

>>>> Shihni më shumë: Gjërat që duhet të dini kur hani në Hanoi nëse nuk doni të humbni para

3/ Dyqan me petë të skuqura Bat Dan

Pho është një pjatë tradicionale e popullit vietnamez, pho zakonisht hahet me lëng kockash dhe kryesisht viçi ose pulë. Në Bat Dan, kjo pjatë është rifreskuar nga skuqja. Supa me petë e skuqur Bat Dan është e famshme për një pjatë të shijshme, petë të buta dhe të përtypura të servirura me mish viçi të skuqur me aromë të butë. Foto e skuqur në këtë restorant të famshëm të jetës së natës në Hanoi nuk është aq i thatë sa petët e skuqura, jo aq ngjitëse sa petët e skuqura, por çdo petë është e lirë, e nxehtë dhe noton kudo që të shkoni.

por-quan-an-dem-o-ha-noi0015

 • Adresa: 45B- Bat Dan- Distrikti Hoan Kiem
 • Hapur: 8 e mëngjesit deri në 13:30
 • Çmimi: 35,000 VND deri në 45,000 VND

4/ Hang Bo pule petë dyqan

Mund të mos ju duket më e çuditshme, por të hash pulë me petë është një përvojë interesante. Dyqani i petëve të pulës në kryqëzimin 4 Hang Bo është një restorant në trotuar për ata që e duan zhurmën e rrugëve të Hanoi gjatë natës. Petë e pulës këtu ka një shije shumë të mirë, çdo copë pule është aromatik me aromën e gjetheve dhe erëzave, të servirura me petë krokante. Kjo është një pjatë mjaft e ushqyeshme, megjithëse është një meze të lehtë, por ju mbush stomakun.

Tham Khảo Thêm:  Tretinoin là gì? Sử dụng tretinoin như thế nào cho đúng? | Tin Tức

por-quan-an-dem-o-ha-noi0004

 • Adresa: Kryqëzimi 4 Hang Bo, Luong Van Can, rrethi Hoan Kiem
 • Hapur: 5 e mëngjesit deri në 13:30
 • Çmimi: 35,000 VND deri në 40,000 VND

5/ Quan Tram – Banh Mi me salcë Dinh Ngang Vang

Kjo restorant nate është një nga vendet tipike të banh mi të Hanoi me salcë vere. Salca e verës e restorantit Tram është shumë e pasur, me shumë mish. Tendina e viçit është krokante, por jo e përtypur sepse gatuhet me shumë kujdes, plus një salcë me pesë erëza, kardamom aromatik, duke zhytur një copë bukë drejt e në salcë dhe më pas duke rrëshqitur një vijë mjaft të errët në të ftohtin e natës. , si. shumë shije dhe shije janë të kalitur për t’i bërë darkuesit të kënaqin dëshirat e tyre.

Quan-an-dem-o-ha-noi10001

 • Adresa: 30 Dinh Ngang, Cua Nam, Hoan Kiem District, Hanoi
 • Orari i hapjes: 08:00 – 1:00
 • Çmimi referencë: 30.000 – 66.000 VND

6/ Long Vi Dung restorant nate

Emri i këtij restoranti të natës në Hanoi duket i çuditshëm, apo jo? Duke ardhur këtu, patjetër që duhet të provoni sallatën e famshme të viçit të thatë në një cep të rrugës. Sallata e viçit të thatë është e ndryshme nga shumë dyqane të tjera, mishi i thatë është i butë dhe i grirë, i servirur me salcë sallate të thartë, përveç gjetheve të përtypura, mishit char siu etj. Këta përbërës jo vetëm që nuk e humbasin shijen. Shija e shijshme e manekinit por edhe e bën gjellën më të re dhe të shijshme.

por-quan-an-dem-o-ha-noi0011

 • Adresa: 107 Ma Maj, Lagje. Hang Bac, rrethi Hoan Kiem
 • Hapur: 17 orë deri në 24 orë
 • Çmimi: 35000 VND

7/ Dyqani për qull dhe çaj nr. 3 Phan Dinh Phung

Më pas, një restorant i jetës së natës në Hanoi që shet deri pas orës 12 të mesnatës vlerësohet gjithashtu shumë nga shumë darkues, i cili është Qull dhe Tea Phan Dinh Phung. Dyqani ndodhet në një pozicion mjaft të hapur në fillim të rrugës Phan Dinh Phung, afër kabinës Hang Dau. Pjata që vlerësohet nga shumë njerëz është qulli i mëlçisë dhe brinjëve të misrit. Megjithatë, restoranti rekomandohet gjithashtu të ketë shërbim të ngadaltë së fundmi së bashku me shumë ankesa të këqija për qëndrimin e stafit. Mund të vini të provoni dhe të rishikoni për Blogvietfood.

por-quan-an-dem-o-ha-noi0007

 • Adresa: 3 Phan Dinh Phung, Hoan Kiem District, Hanoi
 • Orari i hapjes: 08:00 – 02:00
 • Çmimi: 15.000 – 39.000 VND

>>>> Shih më shumë: 10 pjata që duhet të provoni kur udhëtoni në Hanoi

8/ Dyqan me petë me oriz ngjitës Nguyen Huu Huan

Duke iu referuar emrit Xoi Yen, nuk ka asnjë Hanoian që nuk e di sepse kjo markë tashmë është shumë e famshme. Oriz ngjitës Yen me një menu të larmishme oriz ngjitës si oriz ngjitës i përzier, oriz ngjitës char siu, pulë e skuqur me kërpudha, oriz pate, .. Me metodën e vet të përpunimit me shije të shijshme dhe të re, ky është një restorant nate në Hanoi. shumë njerëz shkojnë pas punës, kthehen vonë në shtëpi nga shkolla.

Tham Khảo Thêm:  Mã Khuyến Mãi Utop Theo Tuần Trên "Voucher Của Tôi" | Tuần 2 Tháng 11 | Tin Tức

por-quan-an-dem-o-ha-noi0002

 • Adresa: 35B Nguyen Huu Huan, Hoan Kiem District, Hanoi
 • Orari i hapjes: 07:00 – 02:00
 • Çmimi: 35.000 – 44.000 VND

9/ Restoranti me petë 22 Hong Phuc

Restoranti i jetës së natës në Hanoi hapet para orës 12, Bun Rieu Ngo Hong Phuc është një destinacion ku shumë të rinj pëlqejnë të shkojnë. Kur vijnë këtu, darkuesit mund të zgjedhin të ulen brenda ose jashtë restorantit, vendet janë mjaft të mëdha. Por natën, dyqani është zakonisht shumë i mbushur me njerëz. Në dyqan çdo klienti i “akordohet” vetëm një karrige e vogël si karrige dhe një karrige pak më e lartë si tavolinë, në këmbim të kësaj bezdi janë petë të shijshme dhe një shërbim shumë i vëmendshëm dhe i shpejtë i restorantit.çifti pronar.

Salca pikante dhe e thartë është e duhura, roletë, perimet dhe lëngu i mishit janë plot, kombinimi është shumë i shijshëm. Në varësi të preferencave të tyre, konsumatorët mund të shtojnë salcë djegës për të ngrënë me thëllëza për të rritur shijen e petëve të vermiçelit.

Quan-an-dem-o-ha-noi0001

Perimet e papërpunuara në këtë restorant të jetës së natës në Hanoi vlerësohen gjithashtu shumë sepse ka spinaq me ujë të ndarë, banane të rruara… Mund të kërkoni lirisht më shumë perime të papërpunuara, të zbardhoni perime ose të porosisni më shumë ëmbëlsira sipas dëshirës tuaj, të cilat janë të garantuara për t’u servirur. shpejtë. Dyqani që shet në trotuar nuk ka një adresë, por më pak se 10 m nga kryqëzimi i Hong Phuc – Nguyen Trung Truc.

 • Adresa: 23 Hong Phuc, Nguyen Trung Truc, Ba Dinh, Hanoi
 • Orari i hapjes: 15:00 – 23:59
 • Çmimi: 20.000 – 50.000 VND

10/ Restorant Hang Khoai Snail Noodles

Emri i supës me petë Hang Khoai nuk është më i çuditshëm për gustatorët në Hanoi çdo natë. Tasi i vermiçelit është i mbushur me kërmij të zier krokantë, fara rosë të pjekura, mish viçi, spring rolls dhe tofu të skuqur krokante. Dyqani i vogël ka vetëm disa grupe tavolina dhe karrige plastike në trotuar, por në këmbim, ushqimi është shumë i pasur me shumë zgjedhje nga kërmijtë e mëdhenj, kërmijtë e vegjël, viçi, fasule, roll, karri… supa e thartë është e shijshme, e pasur me shije, bëj që shumë njerëz të bien në dashuri me këtë pjatë.

por-quan-an-dem-o-ha-noi0003

Informacion në lidhje me dyqanin e kërmillit Hang Khoai:

 • Adresa: 23 Hang Khoai, Distrikti Hoan Kiem, Hanoi
 • Orari i hapjes: 07:00 – 18:15
 • Çmimi: 30.000 – 39.000 VND

11/ Restorant Chicken Nguyet Pho

Një tjetër zgjedhje ideale për menunë tuaj të darkës është supa me petë pule Nguyet. Këtu ka dy lloje të supës me petë pule, përkatësisht supë me petë pule dhe supë të thatë me petë pule. Pula është e butë, mjaft e përtypur dhe supa është e ëmbël. Dyqani është gjithmonë i mbushur me njerëz, veçanërisht gjatë natës, kështu që do t’ju duhet të prisni pak për të shijuar këtë foto të shkëlqyer.

por-quan-an-dem-o-ha-noi0006

Informacion rreth restorantit Pho Ga Nguyet:

 • Adresa: 5 Phu Doan, Distrikti Hoan Kiem, Hanoi
 • Orari i hapjes: 06:00 – 10:00 | 17:00 – 06:00
 • Çmimi: 35.000 – 50.000 VND

12/ Bao Quoc Quan – Restorant Hanoi Nighttime Hotpot

Nëse nuk dini ku të shkoni për të pirë me miqtë, Bao Quoc Quan është destinacioni ideal për ju. Bao Quoc Quan ka një hapje mjaft vonë deri në më shumë se 11:00 të natës, kështu që edhe nëse jeni të zënë nga mëngjesi në mbrëmje, Bao Quoc Quan është ende gati për t’ju shërbyer.

Tham Khảo Thêm:  Top 5 địa điểm lẩu gà lá é ngon nức tiếng ở Đà Lạt có gì đặc biệt? | Tin Tức

Përshtypja e parë kur vini në këtë restorant të jetës së natës në Hanoi është se dekorimi është mjaft fshatar dhe fshatar me çati me kashtë, tavolina dhe karrige ose tasa me shkopinj në të njëjtin stil rural për të krijuar afërsi për darkuesit kur vijnë këtu. Ushqimi i restorantit vlerësohet i shijshëm, por çmimi është i arsyeshëm, ka mjaft pjata për të kënaqur njerëzit, kjo është edhe arsyeja që restoranti është gjithmonë i mbushur me njerëz nga mëngjesi në mbrëmje.

por-quan-an-dem-o-ha-noi0008

 • Adresa: 9 Tran Khanh Du, Hai Ba Trung District, Hanoi
 • Hapur: nga 9 e mëngjesit deri në 23:30 e mëngjesit
 • Çmimi: 100,000 VND deri në 250,000 VND

13/ Restorant Binh Tay Van Than Noodles – Një restorant gjatë natës në Hanoi

Petë të famshme të shijshme, më të shijshme janë emrat që flasin për Van Than Binh Tay Noodle Shop. Nuk është ekzagjerim të thuhet se ky vend është një vend që duhet të provoni për jetën e natës në Hanoi. Me petë aromatike përtypëse të përziera me salcë të shijshme Ha Thanh. Së bashku me një copë petë të mbushur me karkaleca dhe mish, sapo ta hani, nuk do ta harroni kurrë. Ky restorant i jetës së natës në Hanoi premton të kënaqë darkuesit më kërkues.

por-quan-an-dem-o-ha-noi0012

Informacioni i dyqanit:

 • Adresa: Rruga 54 Hang Chieu, District Hoan Kiem, Hanoi
 • Orari i hapjes: 7:00 – 23:00

14/ Em Thuy Spring Rolls Grilled – Hanoi Nightlife Restaurant

I njohur si një nga restorantet e shijshme, ushqyese dhe të lira të natës në zemër të Hanoi. Duke ardhur te roletat e pjekura në skarë me em Thuy, darkuesit do të shijojnë roletat e yndyrshme të grillit. Së bashku me letër orizi krokante të përzier me salcë të pasur. Sigurohuni që konsumatorët të hanë një herë dhe të mos harrojnë kurrë.

por-quan-an-dem-o-ha-noi0013

Informacioni i dyqanit:

 • Adresa: Rruga 10 Au Trieu, District Hoan Kiem, Hanoi
 • Orari i hapjes: 14:00 – 23:59

15/ Podium Restaurant – Hanoi Night Hapur Restaurant

Poc Quan është një vend ideal për të shijuar ushqimin dhe për të biseduar me miqtë. Kjo restorant në Hanoi është e specializuar në pjatat tradicionale fshatare vietnameze. Hapësira e restorantit është e gjerë, delikate, e freskët, menuja e pjatave është gjithashtu shumë e larmishme dhe e pasur. Krahas stilit të shërbimit profesional dhe entuziast, restoranti do të kënaqë gjithmonë të gjithë ata që vijnë këtu.

por-quan-an-dem-o-ha-noi0001

Informacioni i dyqanit:

 • Adresa: 52 Dao Tan, Ba Dinh District, Hanoi
 • Orari i hapjes: 10:30 – 23:30
 • Çmimi: 30.000 – 450.000 VND

Më sipër janë 15 restorantet më të famshme të jetës së natës në Hanoi, qofshin hanoianë apo turistë që vizitojnë Hanoi, mos e humbisni mundësinë për të shijuar kuzhinën e Hanoi gjatë natës.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết NOTE ngay 15 quán ăn đêm nổi tiếng nhất nhì Hà Nội . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV là địa chỉ cung cấp link phát sóng bóng đá Sea Games với chất lượng Full HD. Tất cả mọi giải bóng hấp dẫn trong…

5 hoạt động không thể bỏ qua khi đi du lịch Phú Quốc dịp tết

Nhiều bạn cứ hỏi Cakhia TV là Tết này đi du lịch Phú Quốc có gì mới và hấp dẫn không? Câu trả lời không chỉ là…

Những địa điểm check in, đi chơi đón Noel tại Hà Nội

Không khí lễ hội ngày cuối năm diễn ra khá rộn ràng và náo nhiệt, nhất là vào tháng 12 với 2 ngày lễ là Giáng sinh…

Lịch trình 3 ngày 2 đêm khám phá Bàu Trắng

Mũi Né – địa điểm du lịch nổi tiếng với Đồi cát đỏ au, lâu đài rượu vang đẹp như trời âu hay bãi đá ông địa…

Top 10 Nhà Thờ Cổ Nhất Việt Nam Còn Tồn Tại Đến Ngày Nay

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

10 Nhà Thờ Cổ Nhất Nhì Việt Nam

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *