Điểm tên 10 quán ăn đêm nổi tiếng nhất nhì Đà Lạt

Rate this post

Të gjithë thonë se Da Lat është shumë i trishtuar natën, por udhëtimi Cuong ka qenë atje shumë herë dhe me të vërtetë nuk është aspak i trishtuar. Sepse Pse? Në mbrëmje, Dalat mund të mos ketë shumë zona argëtimi, por sigurisht që nuk mungojnë restorantet e natës. Natën në Da Lat, moti do të jetë i ftohtë, duhet të vishni një pallto, shkoni të shijoni këto pjata të pamohueshme tërheqëse, nuk do të shihni më një Da Lat të zymtë. Le të bëjmë një turne me Cuong për një shëtitje dhe të emërtojmë restorantet e famshme të shijshme të natës në Da Lat pikërisht këtu.


1/ Restoranti i natës Dalat: Ba Hung grills spring rolls

por-quan-an-dem-o-da-lat0004

Spring rolls të pjekura në skarë Ba Hung Da Lat është pikërisht pranë tregut të natës Da Lat, i vendosur në shpatin e rrugës Phan Dinh Phung, i famshëm për rrotullat e tij të pjekura në skarë me një shije të shijshme të paharrueshme. Rollat ​​e pjekura në skarë Ba Hung bëhen nga mishi i nxehtë, por mishi duhet të ketë pak yndyrë së bashku me erëzat e tjera, të grira imët në toptha për t’u mbështjellë rreth shkopinjve të bambusë dhe të pjekur në skarë. Rollat ​​e pjekura në skarë Ba Hung shërbehen me pjata të ëmbla dhe të tharta, perime, letër orizi dhe salcë zhytjeje me recetën e restorantit. Të vish në Da Lat, por ende të mos hash bukë të pjekur në skarë Ba Hung është një lëshim për udhëtimin tënd në Da Lat.

Rollat ​​e yndyrshme dhe aromatike nga springrolls të pjekur në skarë të përziera me shijen e ëmbël dhe të thartë të turshive dhe ndjenjën e ftohtë të perimeve të gjelbra të mbështjella me salcë zhytjeje janë tepër të shijshme. Ejani në restorantin e natës “Da Lat” me rrotulla të pjekura në skarë Ba Hung nëse jeni në Da Lat!

Informacion në lidhje me dyqanin e rrotullave të pjekura në skarë Ba Hung

 • Adresa: 328 Phan Dinh Phung, City. Da Lat
 • Orari i hapjes: 11:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 45,000 VND / shërbim

2/ Restorant qull nate

kadife-quan-an-dem-o-da-lat0001

Pothuajse të gjitha restorantet në rrugët e Da Lat mbyllen para orës 23:00. Prandaj, nuk do të ketë shumë zgjedhje për menunë e pjatave të natës Dalat. Pra, qulli është gjithashtu një meze e lehtë e rekomanduar për ju. Qull Da Lat është kryesisht qull i bardhë me aromë me gjethe pandan dhe pjata shoqëruese si: tofu i skuqur, mish i zier, lëng, perime të skuqura, salcë rrepkë etj. Pjatat anësore shpesh kanë një shije të pasur për t’u ngrënë me qull. Në veçanti, mishi i zier është një pjatë që shumë klientë e duan dhe e zgjedhin, ndaj kjo pjatë mbaron shumë shpejt.

Së bashku me atë është pak piper, pluhur djegës, rrepkë e bardhë me kripë dhe salcë peshku. Do ta bëjë tasin me qull më tërheqës nëse e shijoni në një natë të ftohtë me stomakun bosh. Kur bëhet fjalë për qull, ekziston një restorant shumë i famshëm i quajtur To Night Porridge në rrugën Phan Dinh Phung. Ky restorant i natës Dalat ka transport deri në orën 1 të mëngjesit, mund të telefononi për të porositur!

Informacion në lidhje me tasin e qullës së natës

 • Adresa: 112 Phan Dinh Phung, City. Da Lat
 • Orari i hapjes: 17:00 – 2:00
 • Çmimi referencë: 20,000 VND / shërbim

3/ Rreshtat e kërmijve

kadife-quan-an-dem-o-da-lat0009

Në çdo mbrëmje, tregu i natës Da Lat është gjithmonë i zhurmshëm me njerëz që bëjnë blerje, shëtitje dhe sidomos shijuar ushqimin në treg.Kërmijtë janë bërë prej kohësh një tipar i tregut, një dhuratë e domosdoshme. mungon sepse tërheq shumë vizitorë. Është thjesht një kërmilli popullor, por dyqani është gjithmonë i zënë, veçanërisht nga ora 20:00 deri vonë.

Tham Khảo Thêm:  Review tất cả các loại sủi cảo Trung Hoa ngon ở Quận 5 | Tin Tức

Quhet barrë kërmilli sepse pronari e mban tezgën e tij mbi supe dhe më pas shkon në treg dhe rregullon kërmijtë që bien në sy për të filluar shitjen. Ndonëse dyqani është i vogël, ai është plot me lloje të ndryshme kërmijsh, kosha me butak dhe guacka të të gjitha llojeve janë vendosur në karrige të ulëta plastike. Dhe tavolina plastike janë shtrirë përgjatë anës së rrugës Le Dai Hanh për të ftuarit për t’u ulur dhe përdorur. Pronari do të ulet midis dy anëve të ngarkesës për të gatuar enët e shijshme të kërmillit.

Kërmijtë në tregun e natës zgjidhen me kujdes, ngjyhen dhe lahen shumë të pastër. Kërmijtë marinohen me shumë erëza të ndryshme, salcë të pasur të ëmbël dhe të kripur. Mund të zgjidhni pikante si dhe pjatat e kërmillit në varësi të preferencave tuaja, mund të zgjidhni kërmijtë e skuqur, kërmijtë e zier, kërmijtë e mbushur, molusqet… Me motin e ftohtë me mjegull çdo mbrëmje të qytetit të luleve, asgjë nuk është më e mrekullueshme kur shijoni. me miqtë tuaj duke shijuar kërmijtë dhe duke u argëtuar duke biseduar me njëri-tjetrin.

Informacioni i ngarkimit të kërmillit

 • Adresa: Tregu Da Lat night – ndodhet në rrëzë të rrugës Le Dai Hanh
 • Orari i hapjes: 19:00 – 1:00
 • Çmimi referencë: 20.000 – 70.000 VND

>>>>> Shih më shumë: SHËNIM Tani 50+ Kafeneja më e Bukur dhe më Romantike në Da Lat

4/ Qumësht i nxehtë soje në dyqanin Hoa Sua

por-quan-an-dem-o-da-lat0002

Kryesisht kur vjen në Dalat. Qumështi i nxehtë i sojës në restorantin Hoa Sua është bërë një pije e njohur për turistët. Gatuar nga kokrrat e pastra të sojës pas njomjes, bluarjes. Një gotë qumësht soje ka një shije të pasur, mund të shtoni pak sheqer ose qumësht të kondensuar dhe shijoni. Nëse dëshironi të keni një shije më të plotë gjatë shijimit, mund të porosisni më shumë ëmbëlsira me krem, ëmbëlsira me piper, … në dyqanin e qumështit, i cili është gjithmonë i disponueshëm. Mund të thuhet se kjo është një pjatë shumë tërheqëse e Da Lat gjatë natës. Së bashku me një gotë qumësht të nxehtë të përballueshëm me miqtë dhe familjen. Përveç qumështit të sojës, ka edhe qumësht misri, qumësht mung, kikirikë, qumësht susami i zi, etj. Ka shije të shijshme që duhet t’i shijoni për t’u ndjerë më ngrohtë në të ftohtin e Da Lat. Pra, ruajeni menjëherë këtë restorant të natës Dalat.

Informacion rreth Hoa Sua Soy Milk Shop

 • Adresa: 64 Tang Bach Ho, Ward 1, Da Lat city
 • Orari i hapjes: 16:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 11000 VND

5/ Restoranti i natës Dalat Vinh Loi

por-quan-an-dem-o-da-lat0006

Kur jeni të mbërthyer me idetë se çfarë të hani kur vini në Da Lat, Restoranti i Natës Vinh Loi mund të jetë një vend që mendoni për të vendosur nëse doni të shijoni shijen e ushqimit të stilit kinez në Da Lat. Shija e petëve këtu është e mirë, lëngu është pak i ëmbël, petët janë të ashpra por edhe të buta, mishi është aromatik, hapësira e familjes duhet të jetë komode, tavolinat dhe karriget dhe hapësira janë të pastra dhe higjienike.

Menuja këtu është mjaft e larmishme, duke sjellë shijen e kuzhinës kineze. Restoranti shërben si ditën ashtu edhe natën me një menu dhomash. Kështu që ju jeni të lirë të vizitoni restorantin për të shijuar. Shërbim i shpejtë, petët nxirren pas disa minutash pritje, tasi i mi është tërheqës dhe i nxehtë për një ditë me shi. Restoranti vlerësohet nga shumë mysafirë për cilësinë, ushqimin e shijshëm dhe çmimet e përballueshme.

Tham Khảo Thêm:  Gạo lứt là loại gạo gì? Có thích hợp cho người bị tiểu đường không? | Tin Tức

Informacion rreth restorantit Dalat Vinh Loi

 • Adresa: 232A Phan Dinh Phung, City. Da Lat, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 06:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 20.000 – 44.000 VND

6/ Dyqani Banh cuon në tregun e natës në Da Lat

kadife-quan-an-dem-o-da-lat0005

Dyqani i ëmbëlsirave të natës në tregun Da Lat është një pjatë që i ndihmon vizitorët të largojnë shpejt të ftohtin kur ecin për të vizituar peizazhin që ka thithur të ftohtin e tokës së ëndrrave. Tasi me kek me supë të nxehtë dhe ngjitës duket kaq tërheqës për shijet. Ka dy lloje banh kano: supë me role derri dhe supë me kek peshku. Tasi me banh chung ka një shije pikante plus nxehtësinë, kështu që sapo ta hani, do të ndjeni dëshira dhe do të stimuloni pa masë shijet.

Banh cuon në tregun e natës Da Lat ka miell të hollë, të butë dhe fleksibël që nuk është shumë i fortë, me mish gaforre të grirë, karkaleca, kërpudha kashte, rrotulla derri, … tasin më cilësor dhe të shijshëm me banh chung. Këto supa të nxehta janë gjithashtu një zgjedhje interesante kur hani natën në Da Lat. Pikat pikante, aromatike, të ëmbla, tasa me petë, tasa me vermiçeli në tregun e vonë të natës do të bëjnë që stomaku juaj të ndalojë menjëherë protestat.

Informacion rreth dyqanit të ëmbëlsirave

 • Adresa: Porta në tregun e natës Da Lat, Qyteti Da Lat, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 20:00 – 1:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND

>>>>> Shihni gjithashtu: Shënimi 5 JO për të shmangur marrjen e 5 mashtrimeve kur udhëtoni Da Lat

7/ Dyqani i letrës së orizit të pjekur në skarë të Miss Phuong

kadife-quan-an-dem-o-da-lat0007

Letra e orizit e pjekur në skarë e znj. Phuong është tipike për një adresë kulinarie në Da Lat që plotëson të tre kriteret: “e shijshme, e pastër, e lirë”, e cila është vlerësuar shumë nga komuniteti Da Lat gjatë kohës së kaluar. Aktualisht, letra e orizit e pjekur në skarë e zonjës Phuong është bërë një nga destinacionet më të njohura në të gjithë qytetin. Hapësira në sallon është gjithmonë e freskët dhe e pastër, gjë që me siguri do t’ju sjellë ndjesinë më relaksuese dhe të butë.

Përveç kësaj, të gjitha mjetet e përpunimit, si dhe gotat, tavolinat dhe karriget pastrohen rregullisht dhe të pastra, duke sjellë një ndjenjë paqeje absolute kur hani këtu. Znj. Phuong merr gjithmonë cilësinë e produktit dhe shëndetin e konsumatorëve si shqetësimin kryesor. Kafshatën e parë të tortës, duhet ta pranoni menjëherë: “E shijshme”. Torta në këtë restorant të natës Dalat është e shijshme, krokante dhe ka një shije shumë specifike. Shija e djathit të yndyrshëm të leopardit ose e patesë aromatike të përzier me vezë të rrahura imët, mishi i kripur i mishit të kripur dhe yndyra e qepës mjafton për të bërë një kore krokante, duke lagur mbushjen sipër.

Informacion rreth dyqanit të letrës së orizit të pjekur në skarë të zonjës Phuong

 • Adresa: 69c Nguyen Van Troi, Ward 2, Da Lat City, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 19:00 – 1:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND

8/ Supë me gaforre treg nate

kadife-quan-an-dem-o-da-lat0010

Supa me gaforre është gjithashtu mjaft e njohur gjatë natës në Da Lat. Këtë pjatë mund ta gjeni lehtësisht te shitësit ambulantë kur ecni përreth ose ecni në tregun e natës. Tasat e qarta të supës janë pak të trasha, duke parë qartë mishin e gaforres me ngjyrë të kuqe të ndezur, vezët e thëllëzës, kokrrat e misrit të verdhë të freskët, etj.Një pjatë e nxehtë që thjesht fryn dhe ha është gjithashtu një zgjedhje interesante për ju. Vizitoni shitësit ambulantë gjatë ecjes. Mund të porosisni një tas supë që duket shumë tërheqëse së bashku me një oriz të shijshëm, kremoz dhe të shijshëm ngjitës misri. Nuk do të keni asnjë keqardhje kur zgjidhni Night Market Crab Suup kur të mbërrini në Da Lat, mund të shkoni me miqtë tuaj, dhe gjithashtu është shumë e kënaqshme të shkoni me të dashurin tuaj.

Tham Khảo Thêm:  10 Địa điểm du lịch Campuchia hot nhất - Du lịch Campuchia có gì hay

Informacioni i dyqanit:

 • Adresa: mu në tregun e natës Da Lat
 • Orari i hapjes: 19:00 – 2:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND

9/ Vezët e thëllëzës dhe thëllëza në treg natën

kadife-quan-an-dem-o-da-lat0003

Duck Lon – Crossroads Chua – Da Lat është një restorant nate i vogël, por mjaft i pastër në trotuar, pronari është miqësor dhe entuziast, kështu që klientët janë mjaft të dashur dhe pëlqejnë të vijnë në dyqan për të shijuar. Cilësia e vezëve të rosës në këtë restorant të jetës së natës Da Lat është mjaft e qëndrueshme, jo lart e poshtë sezonalisht ose çdo ditë. Vezët janë të përshtatshme, jo shumë të vjetra, kështu që të hash ujë të freskët dhe të servirura me kripë e piper, erëza është pjata e duhur për dimër dhe një pjatë e lindur për motin e Da Lat.

Informacioni i dyqanit:

 • Adresa: Chua 3 Crossroads, Phan Dinh Phung, City. Da Lat
 • Orari i hapjes: 16:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND

10/ Restorant Nga’s Chicken Noodles

kadife-quan-an-dem-o-da-lat0008

Tasi me vermiçelin e pulës Dalat do t’ju bëjë të dashuroheni me të, sepse është shumë ndryshe. Normalisht përbërësit do të vendosen në të njëjtin tas dhe do t’ju sjellin, por në Da Lat gjërat nuk janë ashtu. E ngrënë me perime të freskëta të papërpunuara.. të gjitha krijojnë aromën e veçantë të restorantit të njohur rus të vermiçelit të pulës, që pëlqehet nga të gjithë. Me këtë pjatë Dalat, vermiçeli do të bashkohet në një tas dhe lëng mishi (me qepë, sigurisht), pula do të copëtohet ose grihet në një pjatë të veçantë. Ju gjithashtu keni një tas shtesë me salcë soje dhe një filxhan të vogël lëng mishi në rast se dëshironi të hani më shumë ujë. Ju mund t’i përzieni dhe përzieni sipas dëshirës tuaj për t’iu përshtatur shijes tuaj. Dhe restoranti Nga është adresa ku mund të shijoni një tas të shijshëm me vermiçel pule me shijen e duhur.

Informacion në lidhje me petët ruse të pulës:

 • Adresa: 52 Nguyen Chi Thanh, City. Da Lat, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 19:00 – 24:00
 • Çmimi referencë: 30 000 VND

Më sipër janë 10 restorantet e jetës së natës në Da Lat si dhe 10 pjatat më tërheqëse të natës në Da Lat që duhet t’i shijoni patjetër kur të vini në Da Lat, të ndjesh një Dalat gjatë natës nuk është aq e mërzitshme sa shumë njerëz. ende thonë.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Điểm tên 10 quán ăn đêm nổi tiếng nhất nhì Đà Lạt . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV là địa chỉ cung cấp link phát sóng bóng đá Sea Games với chất lượng Full HD. Tất cả mọi giải bóng hấp dẫn trong…

5 hoạt động không thể bỏ qua khi đi du lịch Phú Quốc dịp tết

Nhiều bạn cứ hỏi Cakhia TV là Tết này đi du lịch Phú Quốc có gì mới và hấp dẫn không? Câu trả lời không chỉ là…

Những địa điểm check in, đi chơi đón Noel tại Hà Nội

Không khí lễ hội ngày cuối năm diễn ra khá rộn ràng và náo nhiệt, nhất là vào tháng 12 với 2 ngày lễ là Giáng sinh…

Lịch trình 3 ngày 2 đêm khám phá Bàu Trắng

Mũi Né – địa điểm du lịch nổi tiếng với Đồi cát đỏ au, lâu đài rượu vang đẹp như trời âu hay bãi đá ông địa…

Top 10 Nhà Thờ Cổ Nhất Việt Nam Còn Tồn Tại Đến Ngày Nay

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

10 Nhà Thờ Cổ Nhất Nhì Việt Nam

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *