5 Tour Đà Nẵng 1 Ngày Hot Nhất Hiện Nay

Rate this post

Shumë udhëtarë të vetë-mjaftueshëm për në Da Nang për herë të parë shpesh nuk janë të njohur me atraksionet ose rrugët e udhëtimit, kështu që ata do të jenë shumë të trembur. Prandaj, për të qenë sa komod dhe ekonomik, turneu Da Nang është më i zgjedhuri. Dhe sigurisht, nëse kombinoni shumë turne ditore në Da Nang, ju ende keni një turne të përsosur Danang dhe ende zbuloni të gjitha vendet ku dëshironi të shkoni në këtë qytet të jetueshëm.

Pra, sa turne në ditë në Da Nang, çfarë përfshin programi dhe sa kushton, a e dini? Për të ndihmuar ata që udhëtojnë në Da Nang për herë të parë të zgjedhin një turne të kënaqshëm 1-ditor, ky artikull Udhëtoni i çmendur do të përmbledhë detajet e plota të të gjitha turneve 1-ditore në Da Nang. Prandaj, mos harroni të shikoni të gjithë videon dhe mos harroni të abonoheni, shtypni zilen, pëlqeni dhe shpërndani për të marrë informacione më të dobishme për udhëtimin e Cuong Travel!

di-da-nang-3-ditë-2-dem-5

Çfarë është turneu 1 ditor i Da Nang?

Të shkosh në një turne në Da Nang 1 ditor do të thotë që do të marrësh pjesë në një turne në Da Nang me të cilin pasagjerët në grup nuk janë të njohur. Duke kuptuar përafërsisht njësoj si të marrësh një makinë pasagjerësh dhe të marrësh me qira një makinë private, të shkosh në një turne në grup (autobus pasagjerësh) do të ndajë hapësirën në makinë me pasagjerët e tjerë. Merrni një turne privat (makinë private me qira) e gjithë makina është e juaja.

Avantazhet e një turneu 1-ditor në Da Nang

 • Më ekonomike sesa të marrësh me qira një udhërrëfyes ose një makinë private.
 • Keni mundësinë të takoni miq të rinj
 • Ekziston një udhëzues për të prezantuar informacione rreth atraksioneve të famshme turistike në Da Nang (ndonjëherë informacioni historik është shumë i mirë sa nuk mund ta di nëse shkoj vetë)

Disavantazhet e turneut 1 ditor të Da Nang

 • Të shoqërosh njerëz që nuk i njeh: një turne i përbashkët do të thotë që pranon të shkosh me dikë që nuk e njeh. Por shumë herë kur udhëtoni në grup, do të keni mundësinë të takoni miq të rinj, interesant, apo jo?
 • Koha për të shkuar në një turne të përbashkët shpesh është më kufizuese sesa të shkoni vetë: të shkoni vetë do t’ju japë më shumë liri, por duhet të kujdeseni vetë për transportin tuaj, të gjeni informacione, të hani, etj.

Turne Da Nang 1 ditore

Da Nang – Ba Na Hills turne 1 ditor

Mali Ba Na është në numrin 1 në listën e vendeve “të cilat nuk duhet humbur” kur udhëtoni në Da Nang.

Tham Khảo Thêm:  Nail xinh đón valentine tại CHANG NAILS giảm giá trên Utop | Tin Tức

Ba Na Hills është një resort i ndërtuar nga francezët në fillim të shekullit të 19-të, pas luftës, ky vend u braktis. Vetëm në vitin 2000 qeveria Da Nang nënshkroi një vendim për të investuar në restaurimin dhe kthimin e këtij vendi në një vend të bukur. 1 destinacion i rajonit qendror.

Ajo që shumë turistë të Da Nang pëlqejnë kur vijnë në Kodrat Ba Na është për shkak të klimës së freskët, të freskët gjatë gjithë vitit, madje edhe në dimër, veshja e një xhakete është ende e ftohtë.

Zona turistike Ba Na Hills tërheq turistët në Da Nang jo vetëm për shkak të natyrës së saj të bukur dhe klimës së freskët, por edhe për shkak të veprave arkitekturore të ndërtuara nga njeriu si fshati francez, parku argëtues dhe zona argëtuese. Restorante, hotele dhe restorante në majë të lartësia e malit është më shumë se 1000 m.

Koha: 1 ditë (nga ora 7:30 e mëngjesit deri në 17:00)

Çmimi i turneut 1 ditor të Da Nang në Ba Na Hills me shuplakë:

 • 930,000 VND/të rritur (përfshin bufenë, transportin e hotelit, pije, biletën e teleferikut, guidën turistike, lojërat në parkun fantazi, trenin malor, bodrumin e verës.
 • 1m-1m3: 750,000VND, nën 1m pa pagesë.

Çmimi i turneut Ba Na (me përjashtim të drekës)

800,000 VND (fëmijët 650,000 VND). Shërbimet e përfshira: Marrja dhe zbritja e hotelit, bileta e teleferikut Ba Na, Bileta për 100 lojëra në Fantasy Park, Ujë mineral, Guida turistike

>>>> Rezervoni tani: Turneu më i lirë 1 ditor Ba Na Sot

Vini re kur shkoni në turneun 1 ditor në Ba Na Hills: duhet të sillni një shtresë të hollë, krem ​​kundër diellit nëse doni të mbroni lëkurën tuaj.

Bashkim turne në ishullin Cu Lao Cham

Ishulli Cu Lao Cham është 30 km nga qendra e Hoi Një qytet i lashtë nga deti, një destinacion për ata që duan të përjetojnë shëtitje me anije me shpejtësi të lartë në det dhe snorkeling. Ndërkohë, Hoi An ndodhet pikërisht pranë Da Nang-ut, kështu që turneu 1-ditor në Da Nang për të përjetuar zhytje për të parë koralet e Cu Lao Cham tërheq gjithashtu shumë turistë.

Arsyeja pse quhet Cu Lao Çam është sepse ky ishull ndodhet në zonën e grykëderdhjes që derdhet në det, ndaj quhet Cu Lao, i quajtur ndryshe edhe çam sepse në të kaluarën ky ishull ka qenë i banuar nga çamë.

Zakonisht në një turne 1-ditor në Da Nang për të vizituar Cu Lao Cham, do të vizitoni pusin e lashtë të Champa, i cili siguron ujë të freskët për banorët e ishullit, muzeun e rezervave botërore të biosferës me një tempull antik 400-vjeçar. . E megjithatë, gjëja e veçantë në këtë turne 1-ditor në Da Nang që pëlqehet nga Blog travel viet është përvoja e zhytjes për të parë koralet. Ajo që duhet të bëni është thjesht të vishni një xhaketë shpëtimi, të vishni një snorkel, të vishni syze dhe të shtriheni me fytyrën poshtë në ujë për të qenë në gjendje të shihni të gjitha llojet e koraleve shumëngjyrëshe me shkopinj peshqish që notojnë përreth. Jashtëzakonisht interesante!

 • Koha për të shkuar në Da Nang 1 ditë për të eksploruar Cu Lao Cham është nga ora 7:30 deri në 15:30
 • Turneu për në Cu Lao Cham: 560,000 VND / 1 i rritur

Përvoja e bashkimit në turne në Cu Lao Cham

Duke shkuar në turneun 1-ditor në Cu Lao Cham, mos harroni të sillni: rroba banje, peshqir, krem ​​kundër diellit dhe madje edhe para nëse keni ndërmend të blini më shumë ushqim deti të freskët për drekë (të përfshira me drekën në turne) ose të blini peshk të thatë në ishull.

>>>>> Rezervoni tani: Turneu i Ishullit Cham nga Da Nang 1 ditor

Shënim: Kur vini në Cu Lao Cham, nuk duhet të blini karkaleca të thata në tezgat që u shesin turistëve nëse i gjeni të lirë (shumica janë karkaleca të njomur kimikisht për një ngjyrë të kuqe të ndezur).

Korali në Cu Lao Cham në nivelin e cekët të ujit nuk është shumë sepse numri i zonave turistike është shumë i madh për t’u ruajtur. Këshillë për ju: thjesht duhet të vishni një jelek shpëtimi dhe të notoni më larg nga uji i cekët për të parë koralet primare shumë të bukura. Dhe sigurisht, duhet të keni parasysh se nuk duhet të thyeni apo shkelni koralin në mënyrë që njerëzit ta shikojnë më vonë

Tham Khảo Thêm:  BIẾN HÓA TRỨNG VỊT LỘN THÀNH 5 MÓN CỰC NGON BỔ SỨC KHỎE | Tin Tức

Turne 1-ditore Hue nga Da Nang

Hue – një trashëgimi kulturore botërore është një destinacion që nuk duhet humbur për ata që duan të mësojnë për kulturën dhe historinë vietnameze. Hue dhe Da Nang ndahen vetëm nga kalimi i Hai Van, kështu që turneu 1-ditor nga Da Nang në Hue kombinohet gjithashtu nga shumë turistë.

Me një turne 1-ditor në Da Nang Hue, ju do të vizitoni atraksione të famshme turistike si:

 • Varri Khai Dinh – një nga varret më të paprekura të dinastisë Nguyen.
 • Thien Mu Pagoda, tempulli antik më i shenjtë i kryeqytetit antik
 • Qyteti i Ndaluar – vendi i jetesës dhe i punës së Familjes Mbretërore.

Në përgjithësi, ky është një turne 1-ditor në Da Nang që “padyshim nuk duhet humbur”, duhet të shkoni nëse jeni të interesuar të mësoni rreth kulturës dhe historisë.

Çmimi i turneut të përbashkët Da Nang – Hue: Të rriturit: 560,000 VND/personi – Fëmijët 295,000 VND/personi (përfshin autobusin e transportit, guidën turistike, biletat e hyrjes, drekën, drekën, ujin e pijshëm)

Disa shënime kur shkoni në një turne 1-ditor nga Da Nang në Hue, duhet të mbani mend të merrni krem ​​kundër diellit, një kapelë ose një çadër. Moti me ngjyrë është shumë i ashpër, i nxehtë dhe me diell

>>>> Rezervoni tani: Turneu më i lirë 1 ditor

Da Nang – Malet e Mermerit – Hoi An Join Tour

Destinacioni tjetër në listën e “nuk duhet humbur” kur udhëtoni në Da Nang është trashëgimia kulturore botërore – Qyteti i Lashtë Hoi. Dhe nëse dëshironi të ecni nëpër tregun e natës të qytetit të vjetër, por keni frikë të shkoni me makinë në Da Nang gjatë natës, atëherë zgjidhni turneun e përbashkët Da Nang – Ngu Hanh Son – Hoi An!

Hoi An tërheq turistët vendas dhe të huaj nga bukuria e rrugëve, të cilat ende ruajnë dhe ruajnë arkitekturën e lashtë të njerëzve indigjenë – arkitekturë japoneze – kineze dhe franceze.

Turneu njëditor nga Da Nang në Hoi An do të vizitojë tempujt në malin Ngu Hanh Son, një nga vendet e lashta turistike shpirtërore në Da Nang. Më pas ju udhëheq nëpër lagjen japoneze, Cau Pagoda, qyteti kinez, hani specialitete Hoi An (cao lau, oriz pule).

Gjëja e veçantë në turneun 1-ditor të Da Nang për të vizituar Ngu Hanh Son dhe Hoi Një qytet i lashtë është se ju mund të përjetoni shëtitje me varkë për të hedhur fenerë në lumin Hoai: 100k/varkë (3-4 persona). Ose shikoni këngën e kasolleve – trashëgimia kulturore jomateriale e njerëzimit… etj. Shumë gjëra interesante ju presin në Hoi An!

Koha për të shkuar në Da Nang turne 1 ditor për të vizituar Ngu Hanh Son dhe Hoi An qytet të lashtë: 16h – 21h30

Çmimi i turneut Hoi An – Ngu Hanh Son – Da Nang:

300,000 VND/person (fëmija 150,000 VND/fëmijë, shërbimi përfshin makinën e vizitave turistike, guidën turistike dhe biletat për atraksionet në orar, por nuk përfshin kostot e ushqimit ose blerjet personale)

>>>> Rezervoni tani: Turne 1 ditore ne malet Hoi An Mermer

Da Nang – Mali Than Tai

Një gjë interesante që pak turistë e dinë është se Da Nang nuk është i famshëm vetëm për plazhet e tij të bukura apo parqet moderne argëtuese, por edhe për burimet e nxehta natyrore që janë të mira për shëndetin. Prandaj, Blog travel viet do të zgjedhë patjetër një turne 1-ditor në Da Nang për të shkuar në një burim të nxehtë mineral në malin Than Tai për familjen në ditët e fundit, për t’u çlodhur dhe relaksuar pasi të eksploroni të gjithë Da Nang.

Tham Khảo Thêm:  Top những món canh thơm ngon bổ dưỡng nấu kiểu này chóng hết cơm | Tin Tức

Meqenëse burimi i nxehtë Tai ka një burim natyror uji të nxehtë prej 75 gradë Celsius, thithni, thithni këmbët për rreth 10 minuta, do ta gjeni shpirtin jashtëzakonisht freskues, lodhja po zhduket.

Ekziston gjithashtu një park ujor me një zonë lojrash për fëmijë, lojëra aventureske për të rriturit dhe një sauna, masazh dhe banjë me baltë – me siguri do të kaloni një ditë argëtuese me familjen tuaj në male. Zoti i pasurisë.

Mos harroni të merrni krem ​​kundër diellit dhe rroba banje

Koha për të marrë turneun 1-ditor në malin Than Tai është nga ora 7:30 e mëngjesit deri në orën 14 pasdite.

Çmimi i turneut në malin Than Tai:

650,000 VND (fëmijët 325,000 VND). Përfshirë shërbimet: Marrja dhe zbritja e hotelit, Shuplakë e drekës, Parku ujor, Banja e burimit të nxehtë mineral, rrëshqitja e lumit dembel, sauna ekstreme, masazh karrige dhe ficus, ujë të pijshëm, guidë turistike

>>>> Rezervoni tani: Turneu më i lirë 1-ditor i zotit të fatit

Përjetoni zgjedhjen e një turneu 1-ditor në Da Nang

 • Përzgjedhja e furnitorëve: Në Da Nang, ka shumë agjenci udhëtimi Da Nang, shumë çmime, shumë lloje të ndryshme organizatash. Prandaj, duhet të studioni me kujdes orarin e turneut, të konsultoheni me miqtë për cilësinë e turneut përpara se të porosisni.
 • E lira nuk është gjithmonë e mirë: siç thashë më lart, të kesh shumë kompani pritëse do të ketë çmime të ndryshme. Turneu i lirë Da Nang nuk është gjithmonë i mirë, kompania mund të shkurtojë kohën e udhëtimit të mysafirëve, të zvogëlojë përvojën, të ulë çmimin e drekës… etj. Kështu që ju duhet ta zbuloni me kujdes, dhe është më mirë të vizitoni konsultimet e pararendësit.
 • Cilat turne duhet të zgjidhni kur udhëtoni për herë të parë në Da Nang? – Përgjigje: Për herë të parë, Viet Anh do të zgjedhë një turne në Ba Na Hills, sepse ky turne ia vlen vërtet të shkosh. Më pas, nëse ka kohë, do të shkoj në Hue. Nëse nuk mund të organizoheni në një grup të madh, mund të shkoni në një turne në Hoi An.
 • Pyetni shumë udhërrëfyesin: kur shkoni në një turne në Da Nang (sidomos në vendet historike) duhet të pyesni shumë në mënyrë që guidat t’ju tregojnë. Guidat janë profesionistë, ata do të kenë shumë gjëra interesante për të ndarë me ju. Pas udhëtimit tuaj në Da Nang, do të keni më shumë njohuri të reja dhe kuptim më shumë rreth historisë së Vietnamit!
 • Merrni një aparat fotografik: mos harroni të merrni me vete telefonin ose kamerën tuaj për të bërë fotografi në lëvizje, zvogëloni ngarkesën në kujtesën “në kokën tuaj” si dhe sillni fotot më të mira kur udhëtoni në Da Nang.

Pra, këtu lart Udhëtoni i çmendur Unë kam ndarë me ju informacionin e plotë rreth turneve në Da Nang 1 ditë tashmë. Shpresojmë se ky informacion do t’ju ndihmojë në udhëtimin tuaj të ardhshëm në Da Nang. Megjithatë, këto janë vetëm përvojat e shkuarjes në një turne 1-ditor në Da Nang Udhëtoni i çmendur Epo, nëse keni më shumë këshilla ose informacione, ju lutemi ndajeni me të gjithë për ta përditësuar. Faleminderit për shikimin e videos dhe mos harroni të bëni like, share, subscribe për të mbështetur kanalin dhe për të marrë më shumë informacione të dobishme udhëtimi. Pershendetje dhe shihemi ne videot e radhes.

Video e turneve në Da Nang 1 ditore

Shihni më shumë informacione turistike në Da Nang:

 1. Mjetet e transportit në Da Nang
 2. Udhëzues për të vizituar Malet e Mermerit
 3. Si të udhëtoni në Da Nang me 3 milion VND
 4. Përvoja e udhëtimit në Da Nang 2 ditë 1 natë
 5. Çfarë të luani kur shkoni në Ba Na Hills?
 6. Turne 1 ditore ne Da Nang

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 5 Tour Đà Nẵng 1 Ngày Hot Nhất Hiện Nay . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV là địa chỉ cung cấp link phát sóng bóng đá Sea Games với chất lượng Full HD. Tất cả mọi giải bóng hấp dẫn trong…

5 hoạt động không thể bỏ qua khi đi du lịch Phú Quốc dịp tết

Nhiều bạn cứ hỏi Cakhia TV là Tết này đi du lịch Phú Quốc có gì mới và hấp dẫn không? Câu trả lời không chỉ là…

Những địa điểm check in, đi chơi đón Noel tại Hà Nội

Không khí lễ hội ngày cuối năm diễn ra khá rộn ràng và náo nhiệt, nhất là vào tháng 12 với 2 ngày lễ là Giáng sinh…

Lịch trình 3 ngày 2 đêm khám phá Bàu Trắng

Mũi Né – địa điểm du lịch nổi tiếng với Đồi cát đỏ au, lâu đài rượu vang đẹp như trời âu hay bãi đá ông địa…

Top 10 Nhà Thờ Cổ Nhất Việt Nam Còn Tồn Tại Đến Ngày Nay

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

10 Nhà Thờ Cổ Nhất Nhì Việt Nam

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *