4 Nhà Hàng Buffet Lẩu Nướng Quận 1 Ăn Không Cần Nghĩ | Tin Tức

Rate this post

Mos humbisni 4 Restorant bufeje me tenxhere të nxehtë në skarë në Distriktin 1 Më poshtë nëse nuk dini çfarë të hani në Saigon, me siguri do t’ju duhet të “dashuroheni” për të. Duke iu referuar Saigonit i referohet Ka vende të panumërta interesante për të rinjtë që janë të apasionuar pas ushqimit për t’i vizituar dhe përjetuar.

Aka House Nguyen Thi Minh Khai

Markë e njohur nga Japonia

Që nga prania e tij në Vietnam në vitin 2017, si një restorant i famshëm për shuplakë me tenxhere të nxehtë të pjekur në skarë në Distriktin 1, Aka House u ofron darkave një përvojë shumë të re me stilin japonez të pjekjes në skarë Yakiniku. Tashmë, darkuesit janë njohur me imazhin e lopës në logon e Aka House dhe zgjedhin restorantin si destinacion të shpeshtë për të shijuar barbekju cilësore.

Aka Housre - 1 nga 4 shuplakë me tenxhere të nxehtë në Distriktin 1
Barbecue të të gjitha llojeve nga prodhimet e detit tek mishi në Aka House

Me dëshirën që darkuesit të kenë një vakt që ia vlen paratë, përbërësit në Aka House janë gjithmonë të fokusuar nga transporti, ruajtja deri te përpunimi. Mishi i freskët i viçit duhet të zgjidhet me kujdes, me raportin e duhur pa yndyrë – yndyrë, duke krijuar një pjatë të shijshme.

Aka House shërben darka në formën e porositjes vetë, duke përfshirë: ujë të pijshëm, kombinim me tenxhere të pjekur në skarë dhe bento; Çdo pjatë paraqitet mjaft tërheqëse dhe bie në sy. Në veçanti, lëngu i nxehtë i tenxhere këtu është i ëmbël dhe i shijshëm, i shërbyer me mish viçi, kërpudha dhe perime të të gjitha llojeve.

Me formën e shuplakës, menyja ka afro 100 pjata që janë të larmishme në stilin e tyre, jeni po aq aventurier në botën e kuzhinës së ngjyrave dhe plot shije. Mos harroni të provoni çajra tradicionalë ftohës për të përfunduar vaktin tuaj në mënyrën më japoneze.

Hapësira në Aka House është gjithashtu e fokusuar në komoditetin dhe pastërtinë në mënyrë që çdo mysafir që vjen këtu të jetë plotësisht i kënaqur. Përveç kësaj, nëse doni të organizoni një festë për një grup, ekziston gjithashtu një zonë e dedikuar për ju që të shijoni të hani dhe të luani pa frikë se mos shqetësoni të tjerët. Ky është padyshim një restorant me shuplakë me tenxhere të nxehtë super cilësor në Distriktin 1 që duhet ta vizitoni patjetër.

Kupon për bufe me tenxhere të nxehtë dhe kombinim të shkëlqyer të pjekur në skarë

Një atraksion i veçantë në Aka House është banaku i shkëlqyer i bufesë me një shumëllojshmëri gatimesh nga mishi, frutat e detit deri te frutat dhe keku, vetëm duke e parë, ndjen që stomaku të “gumëzhin”. Sidomos, nga vetëm 199,000 VND, ju mund ta shijoni veten me një vakt të shijshëm të nxehtë, mjaft të përshtatshëm për kuletat e studentëve.

Mos ngurroni të zgjidhni pjatat në shuplakën me tenxhere të nxehtë të pjekur në skarë në Distriktin 1
Mos ngurroni të zgjidhni zhytjen tuaj të preferuar në tenxhere të nxehtë për ta shijuar

Akoma më tërheqëse kur Cakhia TV ju jep kupona preferencialë për bufe me tenxhere të nxehtë dhe Barbecue të plotë pa u shqetësuar për çmimin. Nxitoni, djema.

Tham Khảo Thêm:  Bao Trọn Vé AAA 2019 + Vé Máy Bay Khứ Hồi Với Utop Blox Vòng 02 | Tin Tức

Akagyu – shuplakë me tenxhere të nxehtë të pjekur në skarë të stilit japonez në Distriktin 1

Një tjetër vend interesant shuplakë hotpot në Distriktin 1 që Cakhia TV dëshiron t’ju prezantojë është Akagyu që ndodhet në Katin e 5-të, 9 Nguyen Trai, reparti Ben Thanh, i cili është i mbushur me njerëz.

Vend ideal takimi

I vlerësuar si një nga restorantet më luksoze dhe me vlerë për paratë, i specializuar në tenxhere dhe grill, Akagyu ka mbajtur gjithmonë një vend të veçantë në zemrat e klientëve për shumë vite.

Akagyu - shuplakë me tenxhere të nxehtë të pjekur në skarë të stilit japonez në Distriktin 1
Perimet e freskëta të shijshme janë gjithmonë të përshtatshme për të gjitha llojet e tenxhereve të nxehta

Hidhini një sy disa emrave të shquar si: viçi i parë Wagyu, viçi premium Fuji, mish viçi amerikan, derri Iberico… të cilat janë të përpunuara mjaft të përpunuara; Çdo pjatë sjell shije të shijshme me salcë zhytjeje për të stimuluar shijen. Gustatorët patjetër do t’i ndjejnë jashtëzakonisht tërheqëse copat e shijshme dhe të buta të mishit që shkrihen në gojë.

Duke ardhur në restorantin me shuplakë me tenxhere të nxehtë Akagyu në Distriktin 1, përveç shijimit të kuzhinës autentike Phu Tang, ju mund të shijoni edhe tingullin qetësues të cipës së bashku me një ndjenjë relaksi që nuk mund të gjendet askund tjetër. Nëse jeni duke kërkuar për një vend ideal për t’u mbledhur me familjen tuaj, çfarë po prisni, ejani këtu.

Blini kupon Akagyu me një çmim special pikërisht në Cakhia TV

Më shumë se ushqim i shijshëm, hapësira e dekoruar bukur, edhe darkuesit priten me buzëqeshje tejet mikpritëse nga stafi i vëmendshëm. Mos humbisni mundësinë për të zbuluar ushqime me kupon bufe tani vetëm rreth 279,000 VND. Blini një kupon në aplikacionin Cakhia TV tani për të parë se çfarë lidhje ka Akagyu me kaq shumë njerëz!

Gogi Përvojë në bufe me tenxhere të nxehtë në skarë

Gogi njihet nga shumë njerëz me titullin “barbekju numër 1 i shijshëm në Kore”. Deri në kohën e tanishme, ka më shumë se 90 degë Gogi në mbarë vendin për të shërbyer nevojat e ngrënies të darkuesve nga e gjithë bota.

Çfarë ka Gogi që ju bën të dashuroheni?

Titulli numër 1 i Koresë që Gogi ka është falë shijes së të ngrënit një herë dhe të kujtimit përgjithmonë të shpatullave të ligëta të viçit amerikan, brinjëve të shkurtra viçi amerikane… të kombinuara me erëza standarde tipike koreane që nuk mund t’i gjeni askund tjetër. Të gjithë mishrat e pjekur në skarë duhet të importohen drejtpërdrejt nga jashtë dhe të jenë në përputhje me rregulla të veçanta të sigurisë ushqimore për të siguruar integritetin e butësisë së mishit. Ky është një tjetër shuplakë e nxehtë tenxhere në Distriktin 1 që nuk mund ta injoroni.

Gogi - Shuplakë me tenxhere të nxehtë të pjekur në skarë në distriktin 1
Parajsa e ushqimit të pjekur në skarë është jashtëzakonisht tërheqëse në Gogi

Mishi i pjekur në skarë është pjata më e njohur në Gogi, por gjithashtu nuk mund të anashkaloni pjatat e njohura, por jashtëzakonisht të shijshme, si petë të ftohta, oriz të përzier, supë me alga deti të servirura me kimchi të shkëlqyer. Nëse kjo është hera e parë që vini në Gogi, mund t’i kërkoni gjithashtu stafit t’ju këshillojë të zgjidhni pjatat dhe të rregulloni pikantën për t’iu përshtatur më mirë shijes tuaj.

Tham Khảo Thêm:  Nguyên nhân và cách chữa trị nghẹt mũi tại nhà hiệu quả dễ làm tại nhà | Tin Tức

Për më tepër, lëngu i nxehtë i tenxheres është gjithashtu shumë i pasur, mund të zgjidhni midis tenxheres së nxehtë kimchi dhe tenxheres së nxehtë bulgogi të servirur me mish, perime dhe kërpudha të freskëta. Të gjithë përbërësit kombinohen për të krijuar një shije të mrekullueshme, duke zgjuar të gjitha shqisat tuaja.

Shiko me shume:

– Bli tani kupon Gogi House HCM 200,000 VND (15% ulje)

Koleksioni i kuponave të Gogi Cakhia TV – Hani lirshëm pa u shqetësuar për çmimin!

Hani Gogi standarde koreane me kupon Cakhia TV

Shijoni shumë pije të shijshme me një kosto ekonomike për t’ju ndihmuar të shijoni shumë pjata të shijshme nga Bufe me tenxhere të nxehtë në skarë në Distriktin 1 Gogi sot me aplikacionin e blerjeve Cakhia TV.

Hani Gogi standarde koreane me kupon Cakhia TV
Çdo pjesë e mishit të shijshëm të pjekur në skarë që të gjithë e duan në Gogi

Shuplakë me tenxhere të nxehtë në skarë District 1 Hana BBQ & Hotpot

Hana BBQ & Hotpot njihet për përzierjen e stilit japonez dhe korean, plus pak ngjyrë perëndimore me pjata të pjekura në skarë të marinuara me erëza të pasura e të shijshme. Tërheqja nga menyja e më shumë se 50 pjatave të larmishme dhe hapësira delikate, ky vend duket se fryn një erë të re në kuzhinë, duke i bërë ushqimistët të duhet të “qëndrojnë në vend”.

Hani bufe në çdo hark kohor

Duke iu referuar Hana BBQ & Hotpot, duhet të përmendim gatimet e veçanta nga prodhimet e detit dhe mishi i pjekur në skarë që marinohen shumë mirë, dhe bien menjëherë në dashuri me to. Në mënyrë që darkuesit të shijojnë ushqimin më cilësor, restoranti Hana zgjedh gjithmonë copa të shtrenjta mishi, duke sjellë shumë ushqim. Mjafton të shikoni menunë e qindra pjatave këtu për t’ju mahnitur.

Dhe legjenda absolutisht të domosdoshme nga Italia si pica apo petë, çdo përbërës përzihet për të krijuar një përshtypje të paharrueshme. Në restorant Hana janë gjithmonë gati gatimet më të freskëta për t’ju shërbyer.

Shuplakë me tenxhere të nxehtë në skarë District 1 Hana BBQ & Hotpot
Hana ju sjell një vakt të shijshëm me mish të marinuar të pjekur në skarë për shije

Sidomos, me vetëm rreth 250,000 VND, ju mund të shijoni bufenë e plotë duke përfshirë ëmbëlsirën pa paguar asnjë tarifë shtesë. Restoranti është i hapur për shërbim në 2 afate kohore: 11:00 – 15:00 dhe 17:00 – 22:00, nëse ju pëlqen të hani në çdo kohë, Hana do të kujdeset për gjithçka.

Regjistrohu për një kartë VIP dhe rezervo një tavolinë herët për të marrë një zbritje

Krahas çmimit jashtëzakonisht të arsyeshëm, Hana ofron edhe shërbimin e regjistrimit të kartës VIP për të përfituar zbritje deri në 30% për ata që janë klientë besnikë këtu. Përveç kësaj, mysafirët që kanë bërë një rezervim në Bufe me tenxhere të nxehtë në skarë në Distriktin 1 merrni gjithashtu një zbritje shtesë në vlerën totale të faturës. Hana ju sjell gjithmonë një staf të përkushtuar dhe çmimet më preferenciale në treg.

Dhe tani, ejani në Hana BBQ & Hotpot me miqtë dhe familjen për të përjetuar ushqime të shkëlqyera. Sa më shumë të hani, aq më i madh është zbritja!

Mbreti BBQ

Mbreti BBQ është i njohur për shumicën e njerëzve si Mbreti Korean BBQ, kështu që nuk ka dyshim për cilësinë dhe shërbimin këtu. Pra, çfarë ka që “i mban” kaq shumë darkat?

Tham Khảo Thêm:  Cách làm nui sốt cà chua đơn giản tại nhà, ăn là nghiền

Shijoni kuzhinën e plotë aziatike kur vizitoni King BBQ

Pika e parë që i bën darkuesit të shijojnë në King BBQ është hapësira e stilit Kimchi, e cila është mjaft e përshtatshme për të rinjtë që janë të apasionuar pas kulturës koreane. E megjithatë, përshtatshmëria e strukturës arkitekturore dhe shtrirja e pjatave është gjithashtu një plus i madh për të ndihmuar në ndërtimin e imazhit të King BBQ-së së parë në zemrat e restoranteve.

King BBQ - një nga bufetë e pjekura në skarë në Distriktin 1
Shtrirja delikate është gjithashtu faktori që i bën pjatat e King BBQ tërheqëse

Për të folur për rëndësinë e King BBQ në bufenë e nxehtë të tenxhere në District 1 në aplikacionin Cakhia TV Blog; Është gjithashtu e pamundur të injorohen numrat mbresëlënës që ka krijuar ky vend. Aktualisht, ka më shumë se 85 restorante King BBQ në mbarë vendin me 20 menu tradicionale, plus më shumë se 50 pjata speciale të pjekura në skarë të distiluara nga kuintesenca e kuzhinës koreane. Numrat e mësipërm me të vërtetë meritojnë titullin Mbreti BBQ që ka King BBQ.

Gatimet këtu kanë gjithmonë prioritet për nga cilësia, të importuara nga SHBA dhe respektuar rreptësisht procedurat e higjienës dhe sigurisë ushqimore. Edhe salca e zhytjes ka një aromë unike që nuk mund të përzihet. Të gjitha kontribuojnë në krijimin e pjatave perfekte në të gjitha aspektet që i bëjnë të gjithë të dashurohen.

Salca e zhytjes së mishit të sojës është bërë nga një recetë ezoterike e sintetizuar nga 10 lloje përbërësish, të hulumtuar për shumë vite nga kuzhinieri i famshëm korean Park Sung Min me më shumë se 40 vjet përvojë. Salca ka një ngjyrë të kuqe të errët që stimulon sythat e shijes, ëmbëlsia e mishit e përzier me shijen pikante të salcës mund t’ju bëjë të hani përgjithmonë.

Mishi i viçit pritet në feta trashë dhe vjen me një recetë të shijshme salce sekrete
Mishi i viçit pritet në feta trashë dhe vjen me një recetë të shijshme salce sekrete

Jo vetëm zotërimi i një menuje të larmishme, por edhe shërbimi profesional i stafit janë faktorë të rëndësishëm që e bëjnë këtë vend një vend ideal për të darkuar me familjen dhe miqtë. Mos e humbisni këtë restorant Korean Grilled King.

Degët e King BBQ në Distriktin 1

King BBQ aktualisht ka 5 degë dhe po zgjerohet më tej për të sjellë pjata të shkëlqyera për të shërbyer më shumë darka. Përveç kësaj, restoranti gjithashtu mbështet një sërë mënyrash pagese nga paratë e gatshme, kartat e ATM deri te kartat e kreditit viza/master, kështu që është mjaft i përshtatshëm.

Adresa e degëve King BBQ – bufe me tenxhere të nxehtë në Distriktin 1:

– Rruga Suong Nguyet Anh nr. 94, Ben Thanh Ward,

– B3-03B kati i 3-të Vincom Center Vietnam, 70 Le Thanh Ton.

– Nr. 84 Ho Tung Mau, reparti Ben Nghe.

– Kati 5 Qendra, rruga Le Loi 65, reparti Ben Nghe.

– Nr. 38 Mac Dinh Chi, reparti Da Kao.

Së bashku me sugjerimet e restoranteve të shijshme me bufe me tenxhere të nxehtë në skarë në Distriktin 1 më sipër, shpresojmë që të keni përvoja të reja interesante dhe të paharrueshme. Mos harroni të shkarkoni këtu aplikacionin Cakhia TV Blog për të pritur mijëra oferta tërheqëse!

Shiko me shume:

– Bufe për promovimin e qytetit Ho Chi Minh Tërheqja e mysafirëve si Hoi

Kërkoni kodin e kuponit Manwah në Blog Cakhia TV me 10% uljeCảm ơn bạn đã đọc bài viết 4 Nhà Hàng Buffet Lẩu Nướng Quận 1 Ăn Không Cần Nghĩ | Tin Tức . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV: Địa chỉ xem bóng đá Sea Games hàng đầu hiện nay

Cakhia TV là địa chỉ cung cấp link phát sóng bóng đá Sea Games với chất lượng Full HD. Tất cả mọi giải bóng hấp dẫn trong…

5 hoạt động không thể bỏ qua khi đi du lịch Phú Quốc dịp tết

Nhiều bạn cứ hỏi Cakhia TV là Tết này đi du lịch Phú Quốc có gì mới và hấp dẫn không? Câu trả lời không chỉ là…

Những địa điểm check in, đi chơi đón Noel tại Hà Nội

Không khí lễ hội ngày cuối năm diễn ra khá rộn ràng và náo nhiệt, nhất là vào tháng 12 với 2 ngày lễ là Giáng sinh…

Lịch trình 3 ngày 2 đêm khám phá Bàu Trắng

Mũi Né – địa điểm du lịch nổi tiếng với Đồi cát đỏ au, lâu đài rượu vang đẹp như trời âu hay bãi đá ông địa…

Top 10 Nhà Thờ Cổ Nhất Việt Nam Còn Tồn Tại Đến Ngày Nay

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

10 Nhà Thờ Cổ Nhất Nhì Việt Nam

Việt Nam không chỉ nổi tiếng với những ngôi chùa lớn nhất nhì Đông Nam Á mà còn được nhiều du khách biết đến với những nhà…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *